Gimtasis Rokiškis Sveikata Šeimos gydytojams į pagalbą – komanda

Šeimos gydytojams į pagalbą – komanda

Siekdama subalansuoti šeimos gydytojų darbo krūvius, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skyrė papildomą finansavimą 450 darbuotojų. Tam bus atseikėta bent 10 mln. eurų per metus. Ar tai palengvins Rokiškio rajono šeimos gydytojų darbą ir kokio profilio specialistai labiausiai atitiktų įstaigos poreikius?

1426
2

Didelis krūvis šeimos gydytojams

Kaip praneša SAM, toks sprendimas yra dalis ministerijos plano suburti šeimos gydytojų komandas, kurios padėtų jiems kasdieniame darbe bei pagerintų pacientų patirtį gydymo įstaigose – taip šeimos gydytojui būtų suteikiama galimybė daugiau dėmesio skirti tiesiogiai pacientui, formuojamos naujos komandos nariams paliekant kitus darbus, tokius kaip pažymų išrašymas, paciento informavimas ir pan.

Kaip „Gimtajam…“ sakė Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Danguolė Kondratenkienė, šiandieną šeimos gydytojams tenka didelis krūvis aptarnaujant pacientus. Rajone apylinkės didelės, skaičiuojama ir daugiau nei 2000 prisirašiusiųjų pas vieną šeimos gydytoją, todėl planuojami pakeitimai paspartintų darbą.

Pirmiausia – kineziterapeuto paslauga

Šeimos gydytojo komandą gali sudaryti tokie specialistai: šeimos gydytojas, bendrosios praktikos slaugytojas arba išplėstinės praktikos slaugytojas, akušeris, atvejo vadybininkas, kineziterapeutas, gyvensenos medicinos specialistas, apylinkės administratorius, socialinis darbuotojas.

Išsamiau skaitykite “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Saulius
Saulius
2023 1 kovo 19:36

Kam čia susvaigo galva? Specialistų nėra ir artimiausiu metu nebus, į pensiją išeiną ne viena dešimtis slaugos specialisčių, į rajoną neatvyksta ne tik šeimos gydytojai. Jei socialinių darbuotojų ir prigamins, tai akušerių niekas neberuošia, felčerių-taip pat.

...
...
2023 2 kovo 23:39
Atsakinėti į  Saulius

Kauno kolegija ruošia akušerius iki šiol