15min.lt nuotr.

Įdiegti pakeitimai apima „Privalomo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą“ (forma E047) ir „Asmens medicininę knygelę (sveikatos pasą)“ (forma E048).

„Iki šiol darbdaviui norint įrašyti e. sveikatoje privalomą informaciją apie tikrinamą asmenį ir jo darbo vietoje identifikuotus kenksmingus darbo aplinkos veiksnius bei kitą informaciją, kiekvienas darbuotojas turėjo pats prisijungti prie savo paskyros esveikata.lt ir įgalioti darbdavį pildyti pažymą e. sveikatos sistemoje“, – teigiama SAM pranešime žiniasklaidai.

Nuo šiol darbdavys ar jo įgaliotasis atstovas galės rasti reikiamą darbuotoją pagal jo asmens kodą ir galiojantį asmens dokumentą bei užpildyti formų E047 ar E048 darbdavio dalis be paties darbuotojo veiksmų esveikata.lt portale. Atlikus šį veiksmą, darbuotojui tereikės kreiptis į gydymo įstaigą, kuri patikrins sveikatą ir užpildys savo dalį.

„Įdiegti pakeitimai užtikrina paprastesnę galimybę darbdaviams ir darbuotojams teikti privalomus duomenis apie sveikatos būklę. Optimizavus procesą, tikimasi, kad daugiau organizacijų pradės tvarkyti savo darbuotojų sveikatos duomenis elektroniniu būdu, atsisakydamos popierinių formų ir tokiu būdu taupydamos laiką“, – sako sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

Kaip teigiama pranešime, galutinę pažymą e. sveikatos sistemoje prisijungęs prie savo paskyros matys tiek darbdavys, tiek darbuotojas.

SAM primena, kad visi asmenys, norintys įsidarbinti arba dirbantys darbo aplinkoje, kurioje galima profesinė rizika, privalo tikrintis sveikatą prieš įsidarbindami. Dirbant privaloma sveikatos būklę tikrinti reguliariai, nepriklausomai nuo darbo srities.

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: