blank

Jau 4 metus mieste veikia privati „Semaškos klinika“, kurioje teikiamos kardiologo paslaugos, paslaugų spektrą papildė endokrinologijos, echoskopijos ir odontologijos bei dantų protezavimo paslaugos. Malonu, kad yra teikiamos ir iš PSDF lėšų apmokamos išsamios širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programos paslaugos, už kurias pacientams nereikia mokėti, jei šie atitinka kriterijus bei turi šeimos gydytojo siuntimą šiai paslaugai. Kardiologo konsultacijos ir ištyrimas ne pagal prevencinę programą yra mokami, tačiau pilno ištyrimo kaina, palyginti su kitų privačių gydymo įstaigų, yra mažesnė.

Lyginant su kaimyniniais rajonais, situacija Rokiškyje dėl kardiologo paslaugų yra nebloga. Kaip rašyta anksčiau spaudoje, į Rokiškį atvyksta gretimų rajonų gyventojai, todėl eilės yra išaugusios, ne išimtis ir „Semaškos klinikoje“, tačiau pas mus stengiamasi atsižvelgti į gyventojų pageidavimus, neretai vizitai būna paankstinti dėl įvairių priežasčių.

„Mūsų rajone situacija dėkinga, nes kardiologo paslaugas teikia ir ligoninė, ir privati gydymo įstaiga. Paslaugos yra kokybiškos, tai mato ir gretimų rajonų gyventojai, todėl kreipiasi į mus, o mes stengiamės nenuvilti. Galime tvirtai pasakyti, kad su ligonine papildome viena kitą, todėl, jei pavyks rajono savivaldybės iniciatyva įsteigti savivaldybės sveikatos centrą, paslaugas tikrai teiksime ir širdis bus rami“, – juokauja kardiologas Vytenis Semaška.

„Širdies ir kraujotakos ligų prevencijai didžiausią reikšmę turi rūkymas, padidėjęs cholesterolio bei arterinis kraujo spaudimas. Ypač išskirčiau rūkymą. Atnaujintoje SCORE 2 lentelėje nesunkiai pastebėsime, jog rūkančių bei nerūkančių asmenų rizikos patirti kardiovaskulinį įvykį per ateinančius 10 metų skiriasi iki 2 kartų. Tai yra reikšmingi skaičiai, nepriklausomai nuo to, kokią tabako rūšį vartoja.

Visuomenė dažnai numoja ranka į vaistų nuo cholesterolio vartojimą, manydami, kad jie „sugadins“ kepenis ar pasireikš alergija, prastai virškins. Praktika rodo, jog reikšmingi kepenų funkcijos sutrikimai pasitaiko labai retai, alerginių reakcijų būna, tačiau irgi ne dažnai. Tokiais atvejais turime alternatyvius medikamentus, tačiau yra keblumų su šių vaistų kompensavimo mechanizmu, – problemas dėsto kardiologas. – Pirminė arterinė hipertenzija, arba kitaip – padidėjęs kraujo spaudimas –  yra tylusis žudikas. Ši liga neretai yra nepastebima ir ilgus metus gali daryti žalą arterijoms, prisidėti prie aterosklerotinių plokštelių formavimosi ar organų taikinių pažaidos. Pastaruoju metu farmacijos kompanijos yra pateikusios keletą vaistų variantų, kur vienoje tabletėje rasime ir aukštą spaudimą veikiančius medikamentus ir cholesterolio perteklių veikiančius vaistus. Tokiu būdu pacientui lengviau tinkamai vartoti vaistus, mažėja rizika praleisti numatytą dozę.“

„Pabaigai noriu palinkėti nesirgti, palaikyti didesnį fizinį aktyvumą, sumažinti kūno svorį bei streso lygį kasdieniame gyvenime. Būkime tolerantiški vieni kitiems, daugiau šypsokimės, juokaukime. Pozityvios emocijos sumažins papildomas širdies ir kraujagyslių ligų rizikas, o tinkama medicininė priežiūra, tikiu, sumažins sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis“, – linki kardiologas Vytenis Semaška.

Užs. 963

4. Score 2 aketa

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: