Ligos žmones kamavo prieš tūkstančius metų, kamuoja ir dabar. Žinoma, šiuolaikinė medicina itin pajėgi, tačiau viso pasaulio gyventojams tenka susidurti su įvairiais negalavimais, prašyti nedarbingumo lapelio, keletą dienų pagulėti. Kai kalba pasisuka apie ligas, viena iš temų – roto virusas. Aktualu užduoti keletą klausimų.

  1. Kodėl roto virusas labiausiai siejamas su šaltuoju metų laiku?

Kadangi žiemą kambaryje būnama dažniau nei vasarą, tiek namie, tiek viešųjų įstaigų patalpose susidaro terpė, kurią šis virusas „mėgsta“. Nors klaidinga teigti, kad roto virusą įmanoma „pasigauti“ tik žiemą, snieguoti mėnesiai šiai ligai palankūs.

  1. Kodėl ima kamuoti skrandžio problemos?

Tos keturios raidės – ROTO – įprastai gretinamos su skrandžio problemomis. Kodėl? Atsakymas: kadangi virusas turi įtakos žarnynui, pasireiškia virškinimo problemų bei skrandžio negalavimų.

  1. Kodėl liga ypač „renkasi“ vaikus?

Atsakymą gali sudaryti vienas žodis – atsparumas. Konkrečiau tariant, suaugusieji atsparesni. Kuo atsparesnė imuninė sistema, tuo mažesnė tikimybė, kad teks susipažinti su roto virusu.

  1. Kokie simptomai?

Kaip pagrindiniai simptomai įvardijami šie:

  • skauda pilvą,
  • pakitusios išmatos,
  1. Kiek laiko virusas trunka?

Atsakymai įvairūs, bet šiaip jau tinkamai gydant tikėtina pasveikti po keturių ar šešių dienų.

  1. Profilaktika ir gydymas.

Galima teigti, kad roto virusas ir švara – dvi skirtybės. Rankų plovimas padeda išvengti ligos. T. y. higiena nestokoja svarbos. Nederėtų imti paranojiškai mazgotis rankų kas tris minutes, bet klysta tie, kurie šiam higienos įpročiui neskiria dėmesio.

Susirgus specialistai pataria gerti pakankamai skysčių. Jei jau kamuoja roto virusas, suaugusiems žmonėms rekomenduojama pustrečio litro vandens (iki trijų litrų). Vaikai turėtų išgerti mažiau vandens nei suaugusieji (vieno litro skirtumas). Atkreiptinas dėmesys: kalba sukasi apie vandenį, o ne, pavyzdžiui, sultis.

O kaipgi dėl maisto? Kažin ar kils didelis noras kimšti picas bei kebabus. Vis dėlto aktualu paminėti, kad patiekalai turėtų būti tokie, kuriuos nesunku virškinti. Be to, reikia laikytis saiko prieskoniams.

O dėl konkrečių vaistų kreipiamasi į gydytoją ar vaistininką. Šie nurodys, kas konkrečiu atveju tinka ar netinka.

Užs. 31

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: