blank
Asmeninių archyvų nuotr.
blank
btf

Miglė Giriūnienė

Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro šeimos gydytoja

Pasirinkau studijuoti mediciną vedama smalsumo, kaip veikia žmogaus organizmas, kodėl atsiranda ligos, kodėl ne visos išgydomos. Darbas medikui paprastai reiškia daugiau nei turėtų. Dažnai primirštam save ir artimuosius. Kartais sunku atsiriboti ir pacientų rūpesčius nešiesi į namus. Konsultacijų metu aiškiname žmonėms, kaip svarbu nestresuoti, atsipalaiduoti, pasirūpinti laisvalaikiu, o patys dažnai to nepaisome.

COVID-19 pandemija pakeitė darbo ritmą. Kartais tekdavo būti dviejose vietose vienu metu, dirbti viršvalandžius tvarkant biurokratinius reikalus, atsiradusius dėl pandemijos. Situacija stabilizavosi, pagaliau yra laiko prasmingai ir išsamesnei konsultacijai.

Profilaktiniai tikrinimai karantino laikotarpiu vyko visu tempu, rastas ne vienas pirmos stadijos vėžinis (arba net ikivėžinis) susirgimas. Daugiau problemų dėl lėtinių ligų kontrolės prastėjimo. Blogai koreguoti kraujo spaudimai, cukraligės ir pan.

Karas Ukrainoje paveikė visą mano gyvenimą. Pirmąsias savaites buvo sunku susikaupti, nes visą laiką galvojau apie Ukrainos žmones. Kreipiasi daugiau pacientų dėl nerimo, ligų, kurioms paūmėti įtakos turi stresas ir nerimas.

blankJolita Skersienė

Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro skubiosios pagalbos specialistė

Jau eidama į pirmą klasę žinojau, kad studijuosiu mediciną – kitur savęs neįsivaizdavau. Labai gera, kad galiu padėti žmonėms ir kad žmonės už pagalbą padėkoja, o pasakytas geras žodis – tarsi pastūmėjimas į priekį.

Darbas Skubiosios pagalbos skyriuje neapsieina be iššūkių. Didžiausias – nežinomybė. Niekada nežinai, kada ir į kokį iškvietimą teks vykti. Šiam darbui reikia fizinio pasirengimo, nes kartais tenka išnešti pacientą ir iš penkto aukšto su vairuotojo pagalba. Reikia nuolat atnaujinti žinias, lankyti kursus, nes viskas eina priekį.

Daugiausiai nežinomybės buvo prasidėjus COVID-19 pandemijai, iš pradžių ir aprangų trūko, ir žinių apie šią infekciją, buvo baimės patiems užsikrėsti. Per karantiną būta daugiau iškvietimų galbūt dėl to, kad tapo sunkiau patekti pas gydytojus. Padaugėjo insultų, kraujotakos sutrikimų, kartais mus iškviesdavo tiesiog tam, kad nusiramintų, vos tik atvykę išgirsdavome, esą pasidarė geriau… Iškvietimų padaugėjo ir pirmosiomis karo Ukrainoje dienomis. Tuomet sveikata trikdavo dėl baimės ir nežinomybės.

blankDeimantė Grambovskė

„Norfos“ vaistinės vaistininkė

Vaistininke dirbu 15 metų. Labiausiai džiugina klientų geranoriškumas, jų gera nuotaika, džiugu, kad mano žinios padeda pagerinti sveikatą, pakeisti tam tikrus gyvensenos įpročius.

Šiuo metu iššūkiu tapo svyruojančios klientų nuotaikos, tai pandemijos ir karo Ukrainoje įtaka. Ne vienas užsukęs apsiašaroja, todėl tenka atsilaikyti emociškai, kad žmogų galėčiau nuteikti teigiamai. Pastarosiomis dienos klientai džiaugiasi dėl laisvėjančių karantino sąlygų, juos džiugina tai, kad nebereikia dėvėti kaukių.

Per ilgametę darbo patirtį būta visko – išskirčiau atvejį, kai prekybos centre užspringo moteris ir į vaistinę įbėgęs vyras paprašė pagalbos. Kas ten žino, kaip viskas galėjo baigtis… Padėjome. Tokių nekasdienių situacijų pasitaiko, tuomet svarbiausia šaltas protas, bet ne visuomet tai lengva.

blankTania Gavenavičienė

Rokiškio psichiatrijos ligoninės slaugytoja-koordinatorė

Visada svajojau būti medike ir baigusi mokslus iškart įsidarbinau Rokiškio psichiatrijos ligoninėje. Čia dirbu jau 24 metus. Mano lūkestis vienas – padėti žmogui, todėl džiaugiuosi, kai pacientui būna geriau, kai jis išvyksta į namus ir gali integruotis į visuomenę. Didžiausias iššūkis – naujas pacientas, iš kurio nežinai ko tikėtis, nežinai, ar jis bus agresyvus. Tenka perprasti jo mąstyseną.

Psichiatrijos ligoninėje dienomis dirba keturios slaugytojos: viena atsakinga už vaistų dalinimą, kita – už maisto išdavimą, trečia – už pacientų išvedimą į reabilitacinius užsiėmimus, ketvirta – už siuntinių priėmimą ir perdavimą pacientams. Esame atsakingos ir už pacientų tyrimus, teismo nutartis ir kt. Esame tarsi pacientų akys ir ausys.

Dirbdamas tokį darbą privalai išmokti išlikti šaltų nervų bet kokioje situacijoje, o jų būta įvairių. Kartais pacientai neklauso, tarpusavyje susikivirčija, o mes privalome padėti išspręsti problemas. Karas Ukrainoje tapo pacientų dažnesnių kivirčų priežastimi – įstaigoje yra nemažai rusakalbių, kai kurie turi artimųjų Ukrainoje, todėl į šią padėtį reaguoja skirtingai – vieni palaiko Ukrainą, kiti – Rusiją. Tai veikia jų sveikatą – junta didesnį nerimą, dažnesnį širdies plakimą, rankų drebėjimą.

Linkiu medikams sveikatos ir ištvermės mūsų sunkiame darbe, supratingumo, sąžiningumo ir pagarbos vieni kitiems, o mūsų pacientams – sveikatos ir kad daugiau netektų sugrįžti į šią įstaigą.

Užs. 6

Politinė reklama bus apmokėta iš LSDP sąskaitos

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments