Kolektyvui darbus skirsto ūkvedė Aldona Stuokienė
Kolektyvui darbus skirsto ūkvedė Aldona Stuokienė

Į Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centrą (PASPC) pas medikus skubantys pacientai švarius koridorius ar aplinką puošiančius žydinčių gėlių plotus vertina kaip savaime suprantamą dalyką nė nesusimąstydami, kiek žmonių turi stengtis, kad rokiškėnams būtų jauku ir malonu čia lankytis.

Kolektyvas – kaip vienas kumštis

Pagalbinė ūkio tarnyba – taip oficialiai vadinama 10-ies žmonių komanda, erdviame PASPC pastate kiekvieną dieną palaikanti švarą ir tvarką. Komandai vadovaujanti ir darbus skirstanti ūkvedė Aldona Stuokienė, sandėlininkė Virginija Mackevičienė, rūbininkė Ronata Zaveckienė, kiemsargė Rita Navickienė, valytojos Gitana Tušlienė, Lilija Krasauskienė, Rimutė Ušeckienė, Dalia Bakanienė, Birutė Mikulskienė ir meistras Darius Bieliūnas. Mėnesio pradžioje iš darbo sveikatos priežiūros centre išėjo ilgametė darbuotoja Danutė Bunevičienė.

„Ji buvo labai gera, atsakinga ir darbšti moteris. Niekada nekildavo abejonių, kad gali kažko nepadaryti ar pamiršti. Tą patį galiu pasakyti apie visas savo mergaites: paslaugios, kruopščios, darbščios ir draugiškos. Jei tik reikia, visada padės ar pavaduos. Asmeniškai aš labai džiaugiuosi nuostabia vadove. Niekada nėra šaukusi ar blogą žodį pasakiusi. Tikrai ne kiekvienam pasiseka turėti tokį vadovą. Man nusišypsojo laimė, kad patekau į šaunų kolektyvą“, – gerų žodžių kolektyvui negailėjo 20 metų centre dirbanti A. Stuokienė.

Kolektyvas nepamiršta vieni kitų gimtadienio švenčių, nudžiugina ir kitomis proga. „Sutariam puikiai. Minime visų gimtadienius. Surenkam po eurą, nuperkam puokštę gėlių, atsinešam sumuštinių ir pasėdime per pertraukėlę – pasveikinam, paplepam. Juk svarbiausia žmogui parodytas dėmesys, o ne dovana. Savo komandoje turime tik vieną vyrą – Darių, ir jį labai mylime. Pernai Boso dienos proga papokštavom: tądien jį vadinom bosu ir padovanojom darbinį kombinezoną, kadangi senasis buvo susidėvėjęs. Aš irgi kiekvienai metais šią dieną sulaukiu kokios nors staigmenėlės“, – pasakojo ūkvedė.

Darbai niekada nesibaigia

Į PASPC pas medikus skubantys pacientai dažnai nė nesusimąsto, kiek daug padaryti tenka kasdien koridoriuose besisukančioms moterims.

„Mes esam atsakingos už švarą ir tvarką. Kiekviename aukšte dirba po dvi valytojas. Kiekvienai kasdien tenka išvalyti apie 400 kv. m ploto, neįskaičiuojant kitų darbų: nuo palangių, durų staktų, kėdžių nuvalyti dulkes, prižiūrėti gėles ir kt. Prie paradinių įstaigos durų esantys kilimėliai taip pat mūsų rūpestis. Juos valome pačios: esant dideliam žmonių srautui, valymo įmonės nespėtų vežti švarių, ypač šiuo metų laiku, kai į vidų nešasi sniegas, visur šlapia. Tokiu atveju kilimėlius dažnai tenka keisti. Juos tiesiog padžiauname. Aišku, kilimėliai lieka truputį druskuoti, bet sausi ir galima juos vėl patiesti“, – apie kasdienius darbus kalbėjo A. Stuokienė.

Pasak ūkvedės, kartą per savaitę chirurgų kabineto žaizdų perrišimo patalpoje atliekama ypač kruopšti dezinfekcija: su chemikalais nuplaunamos sienos, išvaloma. „Kartais dezinfekuoti šią patalpą tenka dažniau. Pvz., jei gydytojas perrišo pacientui pūliuojančią žaizdą, reikia dezinfekuoti aplinką – dezinfekuojančiu skysčiu nuvalom paviršius. Slaugytoja pasako, kada lankėsi toks pacientas“, – pasakojo A. Stuokienė.

Yra darbo vieta – yra ir darbo

Be valytojų, PASPC Ūkio skyriuje dirba meistras-santechnikas, sandėlininkė ir kiemsargė.

„Jei kas prakiuro, sugedo, Darius tuoj sutvarko. O darbo yra, juk pastatas nemažas ir nebe pirmos jaunystės. Santechnikas važiuoja ir į ambulatorijas Jūžintuose, Laibgaliuose, Panemunėlyje. Sandėlininkė reikalinga priimant visai įstaigai skirtas prekes. Čia viskas užregistruojama, surūšiuojama ir išdalinama kam priklauso. Kiemsargė žiemą kasa sniegą, valo takelius, vasarą pjauna žolę, sodina, ravi, laisto gėles. Pastarąsias dažniausiai susidaiginame pačios. Neretai pagalvoju, jog darbovietė – taip pat mano namai ir reikia jais rūpintis. Ir pačiam malonu, kai kiti pagiria. Kartą iš vyriškio išgirdau komplimentą dėl sutvarkytos aplinkos, žydinčių gėlių. Gera, kai žmonės pastebi. O ypač, kai pagiria vyras…“ – teigiamų emocijų neslėpė A. Stuokienė.

Be švaros darbų, Ūkio skyriaus darbuotojams reikia pastatą paruošti šildymo sezonui, tikrinti gesintuvus, manometrus, perduoti komunalinius parodymus, atlikti kasmetinę inventorizaciją. „Kai vyksta inventorizacija, reikia suskaičiuoti kiekvieną kėdę, spintas, vystyklus, rankšluosčius. Tai reikalinga ir atliekant nurašymus. Kartą per metus tenka pervynioti priešgaisrines vandens žarnas tam, kad šios nenaudojamos nesuliptų. Priešingu atveju, prireikus vanduo per jas nepratekės. Kai nesi susipažinęs su kasdiene mūsų „virtuve“, atrodo, kad darbo mažai – esą tik pavalai, ir viskas. Iš tiesų, triaukščiame pastate darbo daug, turime suktis. Svarbiausia, kad darbo sąlygos geros, o tada ir dirbti malonu“, – tikino A. Stuokienė.

GR inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: