Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros speci- alistė Justina Šiupinienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Gėdijasi prašyti pagalbos

 „Mokiniai nemanipuliuoja skausmais – pagalbos kreipiasi tik tuomet, kai iš tiesų jaučiasi prastai, nebuvo tokių atvejų, kad vaikas ateitų dėl tos pačios problemos kelis kartus. Rokiškio rajono mokiniai dažniausiai susiduria su laikinais sveikatos sutrikimais – peršalimu, gripu šaltuoju metų laiku, rotavirusu, skundžiasi pilvo ar galvos skausmu, pykinimu, pakilusia temperatūra.

Vieniems mokiniams galvos skausmai prasideda dėl migrenos – jie apie tai iškart informuoja, kitiems dažniau galvą suskausta stresinėse situacijose, kurios paūmėja prieš testus, kontrolinius ir kitus atsiskaitymus.

Vaikai, turintys kokią nors sveikatos problemą, gali kreiptis asmeniškai ir mes ieškosime sprendimo, kur toliau kreiptis, ką daryti ir kas galėtų suteikti kompetentingą informaciją. Deja, mokiniai gėdijasi prašyti pagalbos, neišsipasakoja – pavyzdžiui, antsvorį mato kaip gyvenimo būdo pasekmę ir sunkiai perlipa tą barjerą ateiti pas mane, išsakyti savo problemą ir paprašyti pagalbos“, – sako Rokiškio visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Justina Šiupinienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Saulius
Saulius
2023 29 sausio 21:10

O kas privedė rajoną prie to, kad sveikatos priežiūros ištekliai rajone mažesni nei šalyje, o praktikuojančių gydytojų skaičius, tenkantis 10 tūkst. gyventojų, rajone 1,6 karto mažesnis nei vidutiniškai šalyje? Štai vien VšĮ Rokiškio ligoninėje  41,84 proc. darbuotojų yra 55-64 metų amžiaus, o šiuo metu joje dirba per 51 pensinio amžiaus darbuotojų arba 18,09 proc. visų dirbančiųjų, iš kurių 20 gydytojų. 6 iš jų ligoninė nėra pagrindinė darbovietė. Ligoninėje ypač  trūksta įvairių sričių jaunesnio amžiaus gydytojų. Ne ką geresnė padėtis ir pirminėje grandyje .Nenuostabu, kad Rokiškėnai sveikatos priežiūros paslaugų pereinamumą vertina tik patenkinamai, o tiksliau 5,2 balo iš 10-ties.

Smalsutis
2023 28 sausio 14:59

Kaip gali būti gera sveikata, kai akys pastovai žiūri į nepaleidžiamą iš rankos telefoną, kita ranka valgant traškučius, ir bijoma pajudėti.

Rekomenduojami video: