blank
Respublikinės Panevėžio ligoninės onkochirurgas dr. Vaidotas Čėsna.

Krūtų ligomis vis dažniau serga ne tik moterys, bet ir vyrai – šią diagnozę išgirsta 1 iš 10 moterų, Lietuvoje per metus krūties vėžiu suserga ir 10–15 vyrų. Krūties vėžys yra dažniausia moterų onkologinė liga pasaulyje, todėl yra būtina išankstinė patikra ir profilaktika. Lietuvoje vykdoma moterų krūtų profilaktinė prevencinė programa 50– 69 metų moterims. Deja, sergamumas krūties vėžiu nuolat didėja – kasmet pasaulyje yra užregistruojama apie milijoną naujų vėžio atvejų. Lietuvoje per tris paskutinius dešimtmečius sergamumas krūtų vėžiu padidėjo du su puse karto. Į krūtų chirurgą moterys ir vyrai dažniausiai kreipiasi pajutę skausmą krūtinėje, krūties ar aplink ją esančios odos tekstūros pokyčius, dėl krūties audinio surambėjimo, aplink spenelį esančios odos paraudimo ar bėrimo, neįprastų išskyrų iš spenelio, spenelio pakitimų, patinimų pažastyse, po atlikto mamografijos tyrimo.

Džiugu Jus pranešti, kad Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gyventojams teikiamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų spektrą papildys dar viena medicinos sritis – krūtų chirurgija. Nuo 2022 m. gruodžio 16 d. ligoninės Dienos chirurgijos skyriuje ir Konsultacijų poliklinikoje pradeda dirbti vienas geriausių šalies krūtų onkochirurgų, mamologas, mokslų daktaras, lektorius Vaidotas Čėsna. Šio gydytojo darbo sritis – krūtų ligų ankstyvoji diagnostika, gerybinių krūtų ligų sekimas ir gydymas, ikivėžinių ir vėžinių pakitimų nustatymas ir gydymas.

„Gimiau Kaune, baigiau Jėzuitų gimnaziją. 2004 m. įstojau į Kauno medicinos universitetą, studijų metais aktyviai dalyvavau studentų veikloje – 2007–2009 m. buvau išrinktas Kauno medicinos universiteto Studentų atstovybės prezidentu. Vėliau tęsiau studijas Bendrosios chirurgijos rezidentūroje, kurią baigiau 2015 m. Apgyniau dvi mokslų daktaro disertacijas: 2014 m. Vokietijoje, Heidelberge, Ruprecht Karls universitete, ir 2019 m. Lietuvos sveikatos mokslų universitete. Nuo 2015 m. dirbu Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Chirurgijos klinikos Krūties chirurgijos klinikoje gydytoju chirurgu ir lektoriumi. Ambulatorinėje grandyje kasmet vidutiniškai konsultuoju apie 900 pacientų, stacionare atlieku per 200 operacijų. Skaitau paskaitas ir vedu praktinius darbus 4 ir 5 medicinos kurso studentams. Nuo rezidentūros baigimo vykdau mokslinę–tiriamąją veiklą LSMU Virškinimo sistemos institute, Chirurginės gastroenterologijos laboratorijoje. Atlikau stažuotes Milane (Italija), Heidelberge, Miunchene (Vokietija). Esu Kauno krašto chirurgų draugijos narys. Vedęs, žmona Birutė taip pat gydytoja. Auginame du vaikus – Ievą (9 metai) ir Julių (3 metai). Laisvalaikiu su šeima keliaujame, mėgstu žvejybą, medžioklę. Daug gražių atsiliepimų esu girdėjęs apie Respublikinę Panevėžio ligoninę, todėl aš čia tikiuosi būti naudingas ir padėti mūsų pacientams jų kovoje su onkologinėmis ligomis“, – taip save pristato gydytojas onkochirurgas Vaidotas Čėsna.

„Esame didžiausia gydymo įstaiga šiaurės ir rytų Lietuvoje, kurioje yra teikiama daugiausia asmens sveikatos priežiūros paslaugų – nuo ligų prevencijos iki tikslios diagnostikos, efektyvaus terapinio ir chirurginio gydymo, kokybiškos reabilitacijos. Mūsų sėkmingo gydymo credo – tiksli diagnozė, kuriai nustatyti ligoninėje atliekame išsamius instrumentinius ir laboratorinius tyrimus. Nuolat investuojame į moderniausią medicinos įrangą ir šiuolaikines technologijas, naudojame žinomiausių gamintojų medicinines priemones ir medikamentus, taikome naujausius diagnostikos ir gydymo metodus. Labai džiaugiamės, kad krūtų chirurgija grįžo į Panevėžį ir ligoninėje pradės dirbti puikus šios srities specialistas, tad esame pasirengę teikti išsamias konsultacijas gyventojams ir gydyti įvairias krūtų ligas,“ – kalbėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Kviečiame pacientus, jaučiančius krūties ligos simptomų, ir pacientus, kuriems, atlikus profilaktinius tyrimus, nustatyta įtartinų pakitimų arba įtariami piktybiniai pakitimai ar rasta gerybinė patologija, turint šeimos gydytojo siuntimą, registruotis krūtų onkochirurgo konsultacijai. Taip pat kviečiame reguliariai konsultuotis pacientus, kuriems krūties vėžio rizika yra padidėjusi – anksčiau gavusius spindulinį gydymą krūtinės srityje, nustačius su dažnesniu krūties vėžio išsivystymu susijusias genetines mutacijas. Primename, kad krūtų onkochirurgas V. Čėsna pradeda konsultacijas ligoninės Konsultacijų poliklinikoje nuo gruodžio 16 d.

Būkite sveiki!

 VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės inform.

Užs. 1337

saukstasakute
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: