blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Situacija prastėjo dėl COVID-19

Didžiuma tyrimo apklausoje dalyvavusių ekspertų tvirtina, kad 2020 m. labiausiai trūko bendrosios praktikos slaugytojų ir šeimos gydytojų. Šių specialistų trūkumo priežastimis ekspertai įvardija didelį poreikį dėl teikiamo paslaugų skaičiaus, platų šeimos gydytojų ir slaugytojų atliekamų funkcijų sąrašą, išaugusį poreikį dėl COVID-19 pandemijos sukeltų veiksnių, tokių kaip papildomi darbo krūviai, specialistų susirgimai ir saviizoliacija ar išėjimas į pensiją esant rizikos grupėje.

„2020 m. gruodžio–2021 m. sausio mėn. tikrai buvo sunki situacija tarp darbuotojų – vieni sirgo, kiti izoliavosi, dirbantys kolegos turėjo atlikti nesančiųjų darbą. Aišku, tuo metu kas galėjo, net ir sirgdami dirbo nuotoliniu būdu iš namų. Tą laiką prisimenu kaip košmarą, bet jį išgyvenome, jis mūsų kolektyvą užgrūdino, ir tikiuosi, kad ateityje su panašiais iššūkiais tvarkysimės sėkmingai.

Šiuo metu daug „rankų nuima“ gyventojų masinis skiepijimas – specialistai, kurie skiepija, dar turi atlikti savo tiesioginį darbą, todėl jaučiamas jų darbo krūvio suintensyvėjimas“, – patirtimis dalijosi D. Kondratenkienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments