blank
Asmeninio archyvo nuotr.

„Vaikai aktyviau dantis tikrinasi prieš mokyklą – įprastai kasdien būna priimama daugiau nei 20 moksleivių, pasitaiko dienų, kai užsuka ir 40. Toks suaktyvėjimas prasideda dar liepą ir baigiasi rugsėjį. Vaikai dažniausiai atvyksta profilaktinės apžiūros, o turintieji dantų problemų yra informuojami apie tai ir pagal galimybes registruojasi tolimesnio gydymo. Suaugusieji pas burnos higienistus lankosi ištisus metus, čia sezoniškumo nėra“, – sakė M. Rakauskienė.

Atlikdama burnos higieną specialistė pastebi, kad neretas vaikas neišmokęs valytis dantų, galbūt kai kuriose šeimose nėra akcentuojama to svarba, pasitaiko tėvų, manančių, jog pieninių dantų, kurie iškris, nėra būtina prižiūrėti, tačiau tai – klaidingas požiūris.

„Tėvai privalo tikrinti, ar vaikai išsivalė dantis, ar tai padarė tinkamai, bei prižiūrėti jų burnos higieną. Tai svarbu ne tik mažiems, bet ir paaugliams, kurie dažnai pasineria į telefonus ar kompiuterius, aptingsta ir patys nepasirūpina savo burnos higiena. Vaistinėse yra įvairių priemonių, padedančių įvertinti dantų būklę, pavyzdžiui, apnašas nuspalvinančių.

Dažnai tėvai prašo patarimų, kaip prižiūrėti vaikų dantis, todėl nuolat apie tai pasakojame, rodome, bandome tartis su vaikais, kad šie ateitų pasirodyti, kaip pavyksta valytis dantis. Ypač svarbu tinkamai išsivalyti juos vakarais, prieš miegą, ir po to nebeužkandžiauti“, – patarė specialistė.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Vince
Vince
2021 7 rugsėjo 15:19

koks, cia bumas, jei tevai priziuri vaiko burnos higiena, tai tikrina paer metus ne viena karta…