blank
Raimundas Martinėlis. Rajono ligoninės nuotr.

Atrišo rankas

Pasak VšĮ Rokiškio rajono ligoninės direktoriaus Raimundo Martinėlio, „labai laukėme šios metodikos ir pagaliau sulaukėme. Mums tai gerai, nes galėsime patvirtinti sutartis su tais, kurie stoja į rezidentūrą, taip pat galėsime prašyti Rokiškio rajono savivaldybės prisidėti finansiškai. Be to, tai leis sudaryti sutartis su būsimomis slaugytojomis, kurios šiuo metu dar studijuoja, taip pat su biotechnologais. Nuo šiol mums sudarytos galimybės praplėsti medicinos darbuotojų spektrą, nes anksčiau ėjo kalba tik apie besimokančius gydytojus. Jau turime keturias penkias slaugytojas, kurioms pagal naująją metodiką galime mokėti stipendijas, apmokėti mokslus“, – sakė gydymo įstaigos vadovas.

Kas ir kokią paramą gali gauti

Rajono tarybos sprendimu, finansinė parama gali būti skiriama gydytojui rezidentui, apmokant jam rezidentūros studijų išlaidas. Tokiu atveju šia parama pasinaudojęs gydytojas rezidentas įsipareigoja dirbti pagal savo specializaciją Rokiškio rajono gydymo įstaigose. Toks gydytojas turėtų dirbti ne mažiau kaip vieno etato darbo krūviu. Taip pat jam gali būti mokama stipendija iš gydymo įstaigos papildomai uždirbamų lėšų.

Tokia tvarka nuo šiol galioja ir kitiems studijuojantiems sveikatos priežiūros specialistams, kuriems  gali būti apmokama studijų programa. Toks specialistas, priėmęs rajono savivaldybės ir gydymo įstaigų paramą, taip pat įsipareigotų atidirbti mūsų rajone pagal savo specializaciją ne mažiau kaip vieno etato krūviu.

Patvirtintoje tvarkoje nėštumo ir gimdymo atostogų bei atostogų vaikui prižiūrėti ir karo tarnybos metu finansinė parama nebūtų nemokama. Jos mokėjimas galėtų būti tęsiamas grįžus tęsti studijų.

Finansinė parama gali būti skiriama tik vieną kartą.

Ir būsto kompensacija

Be jau minėtos finansinės paramos studijoms ar rezidentūrai, asmens sveikatos priežiūros įstaiga savo lėšomis gali kompensuoti gydytojui rezidentui gyvenamojo būsto Rokiškio rajone nuomos išlaidas. Tokia kompensacija gali būti mokama tik tada, kai gydytojas rezidentas atlieka rezidentūrą Rokiškio gydymo įstaigose.

VšĮ Rokiškio rajono ligoninės inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: