blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Teigiamas rezultatas ir paliatyvioji pagalba

Danguolė Kondratenkienė, PASPC vadovė, pristatydama ataskaitą, minėjo, kad „įstaiga laikosi stabiliai, 2021-uosius baigėme teigiamu finansiniu rezultatu. Tuomet dar gyvenome COVID-19 pandemijos metu, veikė mobilusis punktas ir mums teko didžiulis krūvis skiepyti rajono gyventojus nuo šios infekcijos. Dabar laukia vienintelė struktūrinė reforma rajone – tai Psichikos sveikatos centro prijungimas prie PASPC. Tikimės, ši reforma mums išeis į naudą.“

Tarybos narė Greta Giriūnaitė teiravosi, ar slaugos paslaugos žmonių namuose bus plečiamos. „Ši paslauga rajone teikiama jau seniai, tik 2021 m. ji buvo pradėta teikti komandiniu principu. Žadame ją plėsti. Ilgalaikė priežiūra namuose yra šalies sveikatos politikos vienas kertinių klausimų, todėl į tai investuosime. Šiandien turime per 200 pacientų, kuriems teikiame šią paslaugą, per 3–4 metus, planuojame, jų bus 600. Šiuo metu dirba viena komanda (du slaugytojo padėjėjai, dvi slaugytojos, kineziteraupeutas, socialinis darbuotojas), bet mano planai – bent dvi komandos“, – sakė D. Kondratenkienė ir pridūrė, kad juntamas kineziterapeutų trūkumas.

Tarybos narys Egidijus Vilimas teiravosi, ar pasibaigus karantinui bus teikiamos nuotolinės paslaugos, itin patogios pacientams? „Tiek mūsų, tiek Sveikatos apsaugos ministerijos požiūris yra toks, kad reikia kuo daugiau kontaktinių paslaugų. Nuo gegužės 1 d. grįžtame į normalų gyvenimą, todėl teiksime daugiau kontaktinių paslaugų. Nuotolinės konsultacijos liks, jos pasiteisino visuomenėje. Žmonėms patogiau su gydytoju susisiekti telefonu, jeigu reikia tik vaistų“, – atsakė D. Kondratenkienė.

Tarybos nariai džiaugėsi PASPC darbuotojais ir specialistų gerais atsiliepimais apie įstaigos vadovę. Ataskaitai politikai pritarė.

Darbas ta linkme vyksta

Politikai domėjosi rajono ligoninės personalo amžiumi.

„Po penkerių metų dirbs nauji gydytojai. Savivaldybė finansuoja radiologo, abdominalinio chirurgo rezidentūros studijas. Darysime žingsnius, kad ligoninė taptų rezidentūros baze, dabar veikia tik internatūros bazė, kol kas iki 6 kurso studentai gali pas mus atlikti praktiką. Darbas ta linkme vyksta. Siekiame ruošti jaunus specialistus ir pritraukti jaunų darbuotojų. Dabartinėje Sveikatos apsaugos ministerijos reformoje numatyta, kad Rokiškio ligoninė sustiprės, bus plečiamos intensyviosios terapijos, stiprės priėmimo-skubios pagalbos, konsultacinės ir chirurgijos paslaugos. Tokios reformos, manau, leis pritraukti daugiau jaunų specialistų, kuriems svarbu žinoti, kad čia atvažiavę jie galės dirbti ilgai“, – atsakė R. Martinėlis.

Ligoninės veiklos ataskaitai pritarta.

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments