blank
Ignas didžiavosi pasiskiepijęs nuo koronaviruso. R. Turonio archyvo nuotr.

– Kokia vakcina buvo paskiepytas Jūsų sūnus?

– Mano sūnui Ignui 7-eri, jis mokosi pirmoje klasėje. Sūnus jau yra paskiepytas dviem „Pfizer“ vakcinos dozėmis, o antrasis skiepas buvo sausio 9 d. Po abiejų skiepų vaikui truputį skaudėjo petį, prašė nesiliesti prie tos vietos, ji buvo jautresnė. Bet jokių kitų šalutinių poveikių nebuvo – nei temperatūra pakilo, nei kiti požymiai pasireiškė, nemalonių reakcijų į vakciną nepastebėjome.

– Ar prieš skiepą buvo jaudulio?

– Žinoma, prieš skiepą vaikas jaudinosi, nerimavo.

Pamenu, kartą sūnų vežėme pas odontologą patikros prieš darželį, tačiau iš anksto nieko jam neaiškinome, todėl vaikas nesileido apžiūrimas, rėkė. Kitąkart prieš dvi savaites iki vizito pas odontologą pradėjome pasakoti, kaip viskas bus, ir pavyko kur kas sklandžiau.

Todėl ir šįkart ėmėmės panašios taktikos – pasakojome, kur važiuosime, aiškinome, kad bus didelis vakcinacijos centras, tikrins dokumentus, vėliau reikės atsisėsti į kėdę, parodyti petį ir pan. Važiuojant Ignas  jaudinosi, bet šnekėjo, kad labai nori skiepytis. Aišku, kuo arčiau centro buvome, tuo didesnis jaudulys ėmė. Bet po skiepo, matyt, susikaupęs adrenalinas išsiliejo – jis taip džiaugėsi pasiskiepijęs, šokinėjo iš laimės, didžiavosi savimi. Buvo įdomu stebėti vaiko reakciją.

– Taigi pats Ignas rodė norą vakcinuotis?

– Aš nesu antivakseris, – atsakė jaunėlis, kai paklausėme, ar nori skiepytis nuo COVIDO. Jeigu jis nebūtų to norėjęs, per prievartą jo tikrai nebūtume vežę. Tiesiog mes kalbėjomės, klausinėjome, ar nori, be to, jis girdi mūsų pokalbius, žino, kad ir seneliai, ir giminės pasiskiepiję, todėl išreiškė norą būti toje pačioje, skiepams nesipriešinančiųjų, pusėje.

Manau, kad sprendimus veikia ir aplinka, nes, pavyzdžiui, kai skiepijo Igną, buvo tikrai daug jo amžiaus vaikų ir nesigirdėjo riksmų, todėl kitų vaikų ramus pavyzdys ir sūnų nuteikė ramiai.

– Ar daug domėjotės vakcinomis vaikams?

– Galutinį apsisprendimą skiepyti vaiką lėmė tiek paties sūnaus noras, tiek mūsų žinios. Prieš skiepijant Igną mano žmona labiau domėjosi skiepais vaikams, nes jos anglų kalbos žinios gerokai rimtesnės nei mano, todėl ji nagrinėjo vakarietiškus, anglų kalba parašytus straipsnius, domėjosi Izraelio ir kitų šalių patirtimis, surinko nemažai informacijos. Klausėmės ir gydytojų, profesorių Rimanto Kėvalo, Vytauto Usonio ir kitų, pasisakymų apie skiepus vaikams. Tai – tikrai atsakingas žingsnis, ypač kai aplink daug melo ir dezinformacijos, todėl norėjosi priimti sprendimą, paremtą tikromis žiniomis, tikrais faktais. Taigi skiepyti vaiką yra mokslu ir žiniomis paremtas sprendimas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Martynas
Martynas
2022 26 sausio 7:23

Gėdos turekit ! 7 metų vaiką išnaudojant prapogandai.