Dienos stacionaro paslauga besinaudojančia paciente rūpinasi VšĮ Rokiškio rajono ligoninės Nervų ligų skyriaus vedėja Ramunė Markevičienė.
Dienos stacionaro paslauga besinaudojančia paciente rūpinasi VšĮ Rokiškio rajono ligoninės Nervų ligų skyriaus vedėja Ramunė Markevičienė.

Dienos stacionaro paslauga – planinė gydomoji ir (ar) diagnostinė asmens sveikatos priežiūros veikla, kurios metu užtikrinama paciento priežiūra iki 8 valandų. Šias paslaugas gali teikti asmens sveikatos priežiūros įstaigos, teikiančios stacionarines paslaugas.  Tarp jų – ir Rokiškio rajono ligoninė.

Paslauga kompensuojama

VšĮ Rokiškio rajono ligoninės dienos stacionare teikiamos vaikų ir vidaus ligų asmens sveikatos priežiūros paslaugos, kurių trukmė nuo 1 iki 10 dienų, atsižvelgiant į ligos sunkumą ir jos dinamiką. Šias paslaugas teikia atitinkamos profesinės kvalifikacijos gydytojas kartu su bendrosios praktikos ar vaikų slaugytoja. Dienos stacionaro paslauga – dienos (ar net kelių valandų) stacionaras, kai  paskirti intraveniniai vaistai  sulašinami, atliekamos reabilitacinės ar kitos procedūros, papildomi laboratoriniai ir diagnostiniai tyrimai, nehospitalizuojant į ligoninę aktyviam gydymui. Pacientas dienos stacionaro paslaugai atvyksta  šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimu. Siuntime gydytojas išsamiai aprašo paciento nusiskundimus, objektyvią būklę, atliktus laboratorinius ir diagnostinius tyrimus, nurodo ligos diagnozę, numatomą gydymo planą. Dienos stacionaro paslaugai pacientas atvyksta į ligoninės Priėmimo – skubios pagalbos skyrių, kuriame užpildomi reikiami medicininiai dokumentai bei nukreipimas gydymui ir diagnostikai į specializuotą skyrių. Gydymosi dienos stacionaro laikotarpiu, esant pacientui nedarbingam, išduodamas nedarbingumo pažymėjimas. Siekiant užtikrinti savalaikį dienos stacionaro paslaugų teikimą, medikai būtų dėkingi, jei gydytojas ar pacientas prieš jam atvykstant informuotų Priėmimo – skubios pagalbos personalą telefonu (8–458) 55111 apie numatomą atvykimo laiką.

Dienos stacionaro paslauga kompensuojama iš PSDF biudžeto, pacientui primokėti nereikia.

Ekonomiškai efektyvios ir mediciniškai saugios

Ligoninėje teikiama dienos stacionaro paslauga patogi pacientams – nekomplikuotų susirgimų atvejais nereikia gultis į ligoninę, išsaugomas ryšys su šeima ir namiškiais, kai kuriais atvejais galima palaikyti net ir darbinius santykius. Tuo tarpu gydymo įstaigos gali efektyviau organizuoti savo darbą ir aptarnauti daugiau pacientų. Tai – ekonomiškai efektyvios ir mediciniškai saugios paslaugos.

Lankymosi įstaigoje metu, pacientė, išgirdusi iš medikų pasiūlymą pasinaudoti dienos stacionaro paslauga, išsyk nesuprato apie ką kalbama. Ji pasakojo savo istoriją: „Vieną sekmadienį pradėjo svaigti galva, tad išsikviečiau greitąją pagalbą. Mane atvežė į ligoninę, kur praleidau parą, buvau stebima, man atliko įvairius tyrimus. Po apžiūros paskyrė lašinę, į veną leidžiamų vaistų ir išleido namo. Tada ir sužinojau, kad rajono ligoninėje yra nauja paslauga – dienos stacionaras. Pasirodo, ja besinaudojantys pacientai patogiu jiems laiku atvyksta į ligoninę, jiems atliekamos reikalingos procedūros, po kurių išvyksta į  namus. Tai labai šaunus ir žmogui patogus variantas. Aš ateinu kasdien, man atlieka procedūras, suleidžia vaistus. Smagiausia, kad būdama čia, esu prižiūrima gydytojų ir slaugytojų. Jie stebi gydymo eigą: ar nepablogėjo savijauta, ar nereikia atlikti papildomų tyrimų. Patogu ir tuo, kad nereikia ieškoti žmogaus, kuris galėtų paskirtus vaistus suleisti namuose.“

Dienos stacionaro paslauga VšĮ Rokiškio rajono ligoninėje teikiama dar neseniai. Šia paslauga pasinaudojo 44 pacientai.

Rūpimais klausimais dėl gydymo dienos stacionare gyventojai prašomi kreiptis el. paštu

administracija@rokiskioligonine.lt arba telefonu (8–458) 55101.

GR inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: