VšĮ Rokiškio rajono ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja Liudmila Kotliarova ragina pacientus nelikti abejingiems savo sveikatai ir nedelsti kreiptis į medikus.
VšĮ Rokiškio rajono ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja Liudmila Kotliarova ragina pacientus nelikti abejingiems savo sveikatai ir nedelsti kreiptis į medikus.

Nuo pavasario VšĮ Rokiškio rajono ligoninėje plėtojama nauja paslauga – mamografijos tyrimas. Jis dažniausiai atliekamas moterims, rečiau – vyrams. Šios gydymo įstaigos direktorius Raimundas Martinėlis džiaugėsi, kad ligoninės įranga nuolat atnaujinama ir taip daugėja galimybių pacientams suteikti naujas paslaugas. Nors mamografijos tyrimai rajono ligoninėje atliekami jau pusę metų, įstaigos vadovai užsimena, kad dar ne visi pacientai žino, jog šį tyrimą galima atlikti ir čia.

Viskas vietoje

Galimybe atlikti mamografijos tyrimą jau pirmąjį mėnesį pasinaudojo daugiau nei 100 pacienčių, o per pusmetį atlikta apie 2 tūkst. tyrimų. Tai rodo, kad Rokiškio rajono pacientams mamografijos tyrimas buvo labai reikalingas. „Anksčiau kilus įtarimų dėl galimų pakitimų pacientų krūtyse, gydytojai galėdavo išrašyti siuntimą ir rekomenduoti nuvykti pasitikrinti į Panevėžyje ar Utenoje esančias gydymo įstaigas, kuriose buvo atliekami mamografijos tyrimai. Tuo tarpu dabar nebereikia niekur važiuoti – tyrimas atliekamas Rokiškyje. Pacientams atliekame diagnostinius tyrimus (siunčia gydytojai ginekologai) ir programinius (siunčia šeimos gydytojas)“, – kalbėjo Rokiškio rajono ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja Liudmila Kotliarova.

Programinis krūtų mamografijos tyrimas atliekamas sveikoms moterims nuo 50 iki 69 metų. Šį tyrimą savo pacientėms turi pasiūlyti šeimos gydytojai.

Tyrimų eiga

Jei pacientas atranda sukietėjimą, guzelį, jaučia skausmą ar nerimauja dėl krūtų būklės, jis kreipiasi į šeimos gydytoją. Pastarasis, atlikęs palpaciją (apžiūra apčiuopiant) ir radęs kokią nors patologiją, pacientą siunčia gydytojo ginekologo apžiūrai, kad šis patvirtintų arba paneigtų įtarimus. Jei patologija patvirtinama, gydytojas ginekologas pacientą siunčia atlikti krūtų sonoskopijos (echoskopijos) tyrimą. Patvirtinus įtarimą, papildomai atliekamas mamografijos tyrimas, po kurio, tikrai esant patologijai, pacientas siunčiamas į Nacionalinį vėžio institutą.

Atlikus mamografijos tyrimą, į kompaktinį diskelį įrašyti duomenys išsiunčiami į Kauną, kur du nepriklausomi ekspertai peržiūri atsiųstą medžiagą. Abiejų ekspertų atsakymai grąžinami paštu į Rokiškio ligoninę maždaug po trijų savaičių. Visi atsakymai atiduodami tiems specialistams, kurie atsiuntė pacientą tyrimui: šeimos gydytojui ar gydytojui ginekologui.

Atsakymai ilgalaikėje atmintinėje

Mamografijos tyrimų vaizdai įrašomi į kompaktinį diską, o jų aprašymai – pridedami. Tai labai patogu, jei moteris vyksta tolimesnei ar papildomai konsultacijai į kitą gydymo įstaigą. Praėjus dvejiems metams, sveika pacientė vėl gali tirtis pagal programą, o atvykdama mamografijos tyrimui, būtinai su savimi turi atsinešti pirmojo tyrimo metu įrašytą kompaktinį diską. Jis, kartu su naujais vaizdais, bus išsiųstas konsultantams į Kauną, o paskui grąžintas kartu su nauju kompaktiniu disku ir nauju aprašymu. Taip medikai galės palyginti ankstesnio ir dabartinio tyrimų rezultatus. „Šuo metu atliekame 6–8 tyrimus per dieną. Mamografijos tyrimas – vienas techniškai sudėtingiausių tyrimų radiologijoje. Būtent todėl vienai pacientei tirti skiriama maždaug pusė valandos. Tam tikrais atvejais galima atlikti ir daugiau tyrimų. Stengiamės, kad pacientai jaustųsi ramiai, o jei kyla klausimų, dar kartą paaiškiname tyrimo tikslą ir tyrimo atlikimo būdą“, – sakė Radiologijos skyriaus vedėja L. Kotliarova.

Pacientai, turintys siuntimą atlikti mamografijos tyrimą, turi registruotis Konsultacinės poliklinikos registratūroje telefonu 55096. Mamografijos tyrimų kabinetas dirba kiekvieną dieną nuo 12 val. iki 15 val.

Medikai skatina nebūti abejingiems savo sveikatai ir kreiptis į specialistus – kuo anksčiau randama liga, tuo geresni būna gydymo rezultatai.

GR inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: