blank
V. Bičiūnaitės nuotr.

Pati kreipėsi dėl darbo

Į Rokiškį atvykusi ukrainietė iškart pradėjo ieškotis darbo ir kreipėsi į polikliniką.

„Tai medicinos sesuo Oleksandra iš Ukrainos, Donecko srities. Į Rokiškį ji atvyko su dviem vaikais ir iš karto pradėjo domėtis darbo pasiūlymais. Tai – patyrusi specialistė, dirbusi Donecko ligoninėje nuo 2012 m.  Žinoma, kai kas skiriasi, todėl bandome supažindinti su mūsų šalies sveikatos sistemos ypatumais.

Ji kreipėsi į mane prašydama darbo. Pradėjus tvarkyti dokumentus, moteris ėmė lankyti lietuvių kalbos kursus, kuriuos, beje, nemokamai organizuoja Rokiškio švietimo centras“, – pasakoja Rokiškio Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Danguolė Kondratenkienė.

Pateikti dokumentus – nelengva

Ar daug popierizmo įdarbinti ukrainietę? „Ukrainos piliečio įdarbinimas yra palengvintas, bet medikui reikia ilgesnio kelio: pirmiausia jis turi kreiptis į Valstybinę akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybą prie SAM, pateikti į lietuvių kalbą išverstus dokumentus (diplomas, darbo stažas ir pan.), kad mediko diplomas būtų pripažintas Lietuvoje. Tuomet turi kreiptis į tą pačią įstaigą dėl specialisto licencijos. Mano nuomone, pateikti dokumentus nėra lengva net Lietuvos piliečiui, o Ukrainos gyventojui prireikė daug pagalbos“, – teigė D. Kondratenkienė.

Išsamiau skaitykite šeštadienio “Gimtajame…”

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments