blank
Rokiškyje turėjusiam įvykti knygos pristatymui ir meno terapijos spektakliui „NenuGALĖTIeji“ sutrukdė pandemija, tačiau tai įvyks, kai bus galimybė, nes rokiškėnai šią renginio idėją palaiko.

 – Rokiškyje turėjo įvykti knygos pristatymas ir spektaklis „NenuGALĖTIeji“, tačiau tam sutrukdė pandemija?

– Taip, žmogus planuoja, Dievulis juokiasi… Dar praėjusių metų spalio mėn. su knygos viena iš bendraautorių Žydra Markevičienė, Rokiškyje turinčia savo limfedemos centrą, planavome visos dienos sveikatos konferenciją ir kaip kulminacinis programos renginys turėjo vykti meno terapijos spektaklis. Gaila, kad pandemija sujaukė visus ketinimus. Tačiau turime vilties su šiuo renginiu startuoti dar iki vasaros.

Minties neatsisakome, juolab kad šio renginio idėja palaikė tiek Rokiškio rajono savivaldybės administracija, politikai, tiek miesto verslo, sveikatos atstovai, Visuomenės sveikatos biuras bei privatūs žmonės, kurie vienaip ar kitaip parėmė šį renginį. Prie renginio organizavimo prisidėjo ir „Gimtojo Rokiškio“ redakcijos atstovai.

Turite ilgametę nuostabią spektaklių festivalio tradiciją, tad aplenkti su šiuo spektakliu Rokiškio erdvę būtų, švelniai tariant, nepadoru.

– Ar galite atskleisti, kas spektaklyje bus rodoma, kai tam bus galimybė?

– „NenuGALĖTIeji“ – trapia būties tema prabylantis meno terapijos, dramos ir šokio spektaklis. Tai pirmasis tokio pobūdžio spektaklis Lietuvoje, kai pasitelkiamos realios žmonių, sergančių onkologinėmis ligomis, istorijos, kurios gimė meno terapijos proceso metu ir tapo atspirties tašku teatro bei šokio spektakliui. „NenuGALĖTIeji“ – ne pjesė, o tikri ir nuogi sergančiųjų išgyvenimai, jų istorijų nuotrupos. Būtent dėl to – labai artimi kiekvienam žmogui.

blankKnygos „Vėžys 24/7. Kaip susidraugauti su liga, pasveikti ar net užbėgti jai už akių“ bendraautorė – Rokiškyje dirbanti limfologė-kineziterapeutė, gyvenimo būdo trenerė Žydra Markevičienė. Ji, buvusi onkologinė ligonė, knygoje dalijasi savo istorija ir svarbiausiais patarimais, skirtais ne tik sergantiems onkologinėmis ligomis, bet ir jų artimiesiems.

– Kaip pradėjote domėtis onkologinėmis ligomis ir jų gydymu?

– Prieš 12 metų sirgau onkologine liga, o po jos išsivystė limfostazė – kojos sutinimas. Visą gyvenimą buvau judri, todėl tuomet labai išsigandau. Susirgusi iškart pradėjau ieškoti informacijos, domėtis, kaip sau padėti, ir tai dariau sėkmingai. Todėl savo patirtimi, žiniomis ir pagalba dalinuosi su kitais.

– Kokį gydymo metodą pristatote knygoje?

– Kadangi sirgau prieš daugiau nei dešimtmetį, tuomet Lietuvoje nebuvo struktūrizuoto limfedemo gydymo. Vėliau baigiau studijas Vokietijoje ir šį gydymo metodą pristačiau Lietuvoje – jį aptariu ir knygoje.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: