blank

Ar aktyvumas pateisino lūkesčius?

Tikėtasi, kad šis sprendimas paskatins vyresniuosius aktyviau vakcinuotis, tik ar idėja pasitvirtino taip, kaip tikėjosi Vyriausybė? „Šioks toks pagyvėjimas dėl skiepų yra, bet ne toks, kokio tikėjosi Vyriausybė. Vidutiniškai per dieną pirmąja vakcina paskiepijame iki 10 vyresnio amžiaus (75 metų ir vyresnių) gyventojų“, – sakė VšĮ pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Danguolė Kondratenkienė.

Statistikos departamento duomenimis, šiuo metu Rokiškio rajone yra paskiepyta beveik 76 proc. visų 75–79 metų gyventojų, 73 proc. 80 metų ir vyresniųjų.

Kiek rokiškėnų gaus išmoką – neaišku

Teikti prašymų gauti 100 eurų vienkartinę išmoką nereikia – ji bus skirta automatiškai, patikrinus Registų registro duomenis. Kiek Rokiškio rajono gyventojų pretenduoja į šią išmoką?

„Išmokos bus skiriamos gruodį. „Sodra“ mokės išmokas pagal iš Registrų centro gautus sąrašus, taigi informacijos apie pasiskiepijusius gyventojus nekaupiame ir nesisteminame pagal savivaldybes. Kol kas iki lapkričio 30 d. senjorai dar gali pasiskiepyti antrąja vakcinos doze ir tikimės, kad daugelis pasinaudos šia galimybe dėl savo saugumo“, – sakė „Sodros“ komunikacijos skyriaus patarėja Malgožata Kozič.

Ketinama ir toliau taikyti šią priemonę

Lapkričio 16-ąją Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sakė, kad spalį priimtas sprendimas nuo COVID-19 pasiskiepijusiems vyresniems nei 75 metų asmenims skirti vienkartinę 100 eurų išmoką pasiteisino, ir tolesnis priemonės taikymas turi būti svarstomas. „Manau, kad reikia svarstyti apie jos plėtimą, nes tai visgi yra išgelbėtos gyvybės. Reikia analizuoti, kokioms grupėms tai yra labiausiai aktualu, natūralu, kad tai yra vyresni žmonės. Dėl detalių, manau, diskusija dar vyks. Tokia priemonė pasiteisino, reikia svarstyti apie ją toliau“, – pirmininkės nuomonę skelbė naujienų portalas Elta.

gimtasis straipsniai