blank
D. Bulovienė. Asmeninio archyvo nuotr.

Kelios išeitys

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Rokiškio skyriaus vedėjos Daivutės Bulovienės teigimu, statistika rodo, kad šį laikotarpį žmogaus imunitetas yra stiprus.

„210 dienų – seniai patvirtintas laikotarpis, per kurį žmogaus organizme yra susiformavęs imunitetas. Pavyzdžiui, įstaigose, kuriose reikia testuotis, po persirgimo 210 dienų to daryti nereikia, nes šį laiką išlieka imunitetas“, – sakė D. Bulovienė.

Premjerės Ingridos Šimonytės teigimu, „po antros vakcinos dozės, jau besibaigiant septintam mėnesiui, žmogui teks arba susitaikyti su tuo, kad galimybių pasas nebegalios, arba pasiskiepyti stiprinančiąja doze, arba pasidaryti antikūnų testą, už kurį vieną kartą būtų kompensuojama valstybės lėšomis“.

„Antikūnų testo kainos nežinome, teisės aktų dėl apmokėjimo, kiekio nėra priimta, taigi komentuoti negaliu“, – sakė D. Bulovienė.

Skiepai – dvylikamečiams

GP nuo gruodžio 28 d. bus reikalingas ir asmenims nuo 12 metų. Iki šiol jis buvo reikalingas nuo 16 m.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pabrėžė, kad šio dokumento mokyklose nebus reikalaujama. „Noriu atkreipti dėmesį, kad galimybių paso nereikia šitoms veikloms, tai reiškia, kad visi, kas dalyvauja formaliame ir neformaliame ugdyme, jie jame galės dalyvauti nepriklausomai nuo galimybių paso. Net jeigu mokykla veda į kiną ir tai yra sudedamoji ugdymo dalis – galimybių paso ten taip pat nėra reikalaujama.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

gimtasis straipsniai
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments