Agnė Šapokaitė, Diana Rinkauskaitė, Skirmantė Krasauskaitė. Asmeninių archyvų nuotr.

Skaičiuojama, kad visų formų netinkama mityba (mikroelementų trūkumas, antsvoris, nutukimas ir kt.) kasmet pasaulio ekonomikai atsieina maždaug 3,5 trilijonus dolerių, o daugiau nei 2 milijardai pasaulio gyventojų neturi galimybės reguliariai valgyti saugaus ir maistingo maisto.

Pasaulinės maisto dienos proga „Gimtasis…“ domėjosi pačių mažiausių rajono gyventojų mityba. Paaiškėjo, kad čia gerų poslinkių iš tiesų yra.

Šių metų pradžioje Rokiškio rajone buvo nuspręsta švietimo ir ugdymo įstaigų maitinimo organizavimą sujungti į vieną sistemą. Šį sprendimą priėmė Rokiškio rajono savivaldybė. Apie sistemos privalumus pasakoja Visuomenės sveikatos biuro (VSB) direktorė Agnė ŠAPOKAITĖ, vaikų maitinimo organizavimo specialistė Diana RINKAUSKAITĖ dalinasi mintimis apie darbo ypatumus, valgiaraščio ruošimą, produktus, kuriems yra alergiški ikimokyklinukai, o Rokiškio lopšelio-darželio „Pumpurėlis“ direktorė Skirmantė KRASAUSKAITĖ atskleidžia, kokią esminę problemą padėjo išspręsti ši nauja sistema.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments