ligonine reabilitacija
Rajono ligoninėje pavyko suburti entuziastingą ir naujovėms imlią reabilitacijos specialistų komandą. Iš kairės sėdi kineziterapeutė Sigita Paliulionytė, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Artūras Valiulis, kineziterapeutas Mindaugas Pliuškis, stovi kineziterapeutai Donatas Valentas ir Simonas Paliūnis.

Vasara, viliojanti atostogomis, yra puikus laikas skirti dėmesio sau: po sunkių darbo mėnesių pasilepinti kvalifikuotų specialistų atliekamais masažais, kitomis sveikatinimo procedūromis. Juolab kad dirbantiems sėdimą darbą, laisvalaikį leidžiantiems daržuose ar beruošiantiems malkų atsargas žiemai, prieš vasarą bedailinantiems formas sporto salėse ar interneto platybėse „sužvejotais“ pratimais, organizmas apie save primena stuburo, kojų skausmais. Rokiškio rajono ligoninės medikai pataria nesivadovauti „visagaliu ir visažiniu internetu“, o savo sveikatą patikėti kvalifikuotiems specialistams.

Galima ir be siuntimo

Rokiškio rajono ligoninėje jau penkerius metus teikiamos moderniausios reabilitacijos paslaugos: suaugusiesiems – nervų sistemos ir judamojo aparato, vaikams – judamojo aparato. Jos gali būti apmokamos iš Valstybinės ligonių kasos (VLK) biudžeto. Tam reikia gauti šeimos gydytojo siuntimą pas gydytoją neurologą ar kitą specialistą bei fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją.

Pagal paciento ligą bei būklę sprendžiama, ar jam galima skirti VLK apmokamas reabilitacijos paslaugas. Deja, valstybė jas dengia ne kiekvienam to norinčiam pacientui. O ir tie, kuriems tokia paslauga priklauso, ja gali pasinaudoti tik kartą per metus.

Tačiau rajono ligoninėje reabilitacijos paslaugos prieinamos kiekvienam už nedidelę kainą. Tam nereikia šeimos gydytojo siuntimo. Užtenka kreiptis tel. (8–602) 96399 ir jas užsisakyti patogiu metu 8–15 val. darbo dienomis. Specialistai neslepia: jie mintinai žino net rajono autobusų grafikus ir stengiasi, kad iš tolesnių miestelių ir kaimų atvykę žmonės būtų priimti jiems patogiausiu laiku.

Rokiškio rajono ligoninė 2010 m. gavo licenciją suaugusiųjų ambulatorinės reabilitacijos II  lygio (nervų sistemos ligų), 2012 m. – judamojo-atramos aparato pažeidimų II lygio, 2015 m. – vaikų ambulatorinės reabilitacijos II lygio (judamojo-atramos aparato pažeidimų) paslaugoms teikti, o  2011 m. ji laimėjo reabilitacijos paslaugų įrangos atnaujinimo projektą (jo vertė – 518 tūkst. litų), todėl visos reabilitacijos paslaugos teikiamos jaukiuose, specialiai pritaikytuose kabinetuose naudojant naujausią ir moderniausią aparatūrą.

Galimybė pasimėgauti sveikatinimo ir SPA paslaugomis

Populiariosioms sveikatinimo ir SPA paslaugoms nereikia mėnesių mėnesius taupyti, vykti į kurortinių miestų viešbučius, sanatorijas ir SPA centrus. Nereikia leisti lėšų brangiai nakvynei, maitinimui.

Perlinės vonios, Šarko dušai, povandeniniai masažai siūlomi ir Rokiškio rajono ligoninėje. Ir kainos „nesikandžioja“: atsižvelgiant į paslaugų kiekį, ambulatorinės reabilitacijos teikiamų procedūrų komplekto kaina svyruoja nuo 50 iki 120 eurų. Už mažiausią kainą – 50 eurų – galima pasilepinti penkiomis masažo bei tiek pat povandeninio masažo arba dešimčia povandeninio masažo procedūrų. Brangiausiame 120 eurų kainuojančiame komplekte – po penkias masažo, povandeninio masažo, perlinės vonios, srovės bei UAD/UG procedūras bei dešimt kineziterapijos procedūrų.

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas Artūras Valiulis sakė, kad galima užsisakyti ne tik procedūrų komplektus, bet ir pavienes procedūras. Jų kaina – nuo 7 eurų. „Vis dėlto verčiau rinkitės komplektus: taip ir sutaupysite, ir procedūrų efektas bus didesnis“, – patarė gydytojas.

Procedūros atliekamos pačia moderniausia technika: perlinės vonios, sūkurinės  rankų ir kojų vonelės, Šarko dušo įranga, kineziterapijai skirti treniruokliai yra neseniai įsigyti. O ir rajono ligoninėje dirbantys specialistai – tik pačios aukščiausios kvalifikacijos. „Juk būna taip, kad, pavyzdžiui, gydomojo masažo paslaugą siūlo vos porą mėnesių kursus lankęs asmuo. Ar gali toks jį atlikti tinkamai? Ar užtenka žinių ir įgūdžių? O gal geriau rinktis kvalifikuotą specialistą, baigusį specializuotas studijas, turintį licencijas, nuolatos keliantį kvalifikaciją?“ – retoriškai klausė gydytojas.

Šioje komandoje dirba fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai A. Valiulis ir Simona Janauskienė, kineziterapeutai Simonas Paliūnis, Mindaugas Pliuškis, Sigita Paliulionytė ir Donatas Valentas, fizinės medicinos ir reabilitacijos slaugytojos Danutė Gončarukienė ir Danguolė Sirė, masažuotojos Aldona Semėnienė ir Jūratė Repšienė, kiti specialistai.

Be to, reabilitacijos specialistai lanksčiai prisiderins prie paciento dienotvarkės: taigi procedūras galima derinti su darbu, mokslu ar kitais asmens planais.

Jau pajuto pasekmes

Rokiškio rajono ligoninės reabilitacijos specialistų komanda darbo trūkumu nesiskundžia: ji jau pajuto rokiškėnų pavasarinio aktyvumo – noro pasigražinti figūras, per rekordiškai trumpą laiką apsodinti daržus ar per porą dienų sutvarkyti kelias priekabas malkų – pasekmes. Juk mums įprasta netausoti ir nemylėti savęs… O nualintas kūnas primena nugaros, kojų, pečių, sprando skausmais. Kur dar nuolatinio sėdimo darbo pasekmės, beprotiškas noras per trumpą laiką pasiekti sportinės karjeros aukštumų ar turėti tobulą figūrą, naivus patiklumas interneto platybėse ieškant „stebuklingų“ kinų, tibetiečių ir kitų tautų pratimų, per kelias dienas padėsiančių atsikratyti skausmo, sąnarių traškėjimo. Tokių pastangų rezultatas dažniausia būna atvirkštinis: ima skaudėti dar labiau. Ir tada belieka kreiptis: „Gydytojau, padėkite!“

„O, ateina nemažai tokių pacientų“, – sakė kineziterapeutas M. Pliuškis. Jis teigė, kad dažniausia sveikatai kenkia persistengimas dirbant, sportuojant. Pasitikėjimas „visažiniu google“ irgi turi liūdnų pasekmių. „Štai pacientas, prisižiūrėjęs internete įvairiausių „stebuklingų“ pratimų, juos bandė praktiškai. Kadangi pratimai buvo skirti ne toms raumenų grupėms, o ir atlikti netinkamai, žmogus prisidarė bėdų. Mums teko taisyti jo klaidas“, – sakė pašnekovas.

Sporto klubų entuziastai dėl noro pasiekti greitų rezultatų taip pat prisidaro bėdų: jei pratimai atliekami netinkamai, nesilaikant optimalios technikos, tuomet ima skaudėti pečius, nugarą, kojas. „Mūsų konsultacijas ateina nemažai sportininkų. Jie orientuojasi į rezultatą, o kokia kaina jį galima pasiekti, menkai tesidomi. Kol organizmas skausmu nepraneša apie klaidas“, – sakė gydytojas A. Valiulis. Jam antrino ir kineziterapeutas M. Pliuškis. „Matome nemažai trenerių ir sportininkų klaidų: siekiant greitų rezultatų „pamirštama“ lavinti tam tikras nugaros, kojų raumenų grupes. Skubos kaina – skaudžios traumos, kurios gali apsunkinti ar užbaigti atleto sportinę karjerą. Bandome taisyti ir šias klaidas“, – kalbėjo jis.

Pasak pašnekovo, dabar – pats antplūdis rokiškėnų, kuriems geriausias sportas – daržo ar sodo puoselėjimas bei malkų skaldymo rekordų siekimas.

Pacientų netrūksta

Reabilitacijos paslaugos rajono ligoninėje – labai populiarios: per mėnesį atlikta per 1 tūkst. 200 kineziterapijos, apie 1 tūkst. 200 fizioterapijos procedūrų bei 800 masažų. Pirmąjį šių metų ketvirtį per mėnesį rajono ligoninės reabilitacijos procedūromis vidutiniškai pasinaudodavo apie 35 pacientus, antrąjį ketvirtį – jau apie 40. „Pas mus lankosi vis daugiau žmonių. Tačiau mielai priimtume dar daugiau jų, norinčių pasirūpinti savo sveikata ir gera savijauta“, – sakė gydytojas A. Valiulis.

***

„Siekėme, kad reabilitacijos paslaugos būtų kuo labiau prieinamos rajono žmonėms“

martinelis ligonine (16)

Rajono ligoninės direktorius Raimundas Martinėlis

– Kodėl rajono ligoninė investavo į reabilitacijos paslaugų teikimą?

– Matėme dideles šios srities perspektyvas. Tuo metu, kai ligoninė rengėsi investuoti į šias paslaugas, rajone buvo teikiamos tik kelios fizioterapijos procedūros, masažai. O jų poreikį matėme didelį: trūko kineziterapijos, kitų procedūrų. Todėl ir ėmėmės kurti reabilitacijos paslaugas, investavome į moderniausius įrengimus, subūrėme jauną, perspektyvią specialistų komandą, kuri nuolatos tobulina savo įgūdžius, kelia kvalifikaciją. Antai mūsų vienas specialistas neseniai įgijo magistro laipsnį, kitas šio laipsnio siekia. Kolektyvas entuziastingas, imlus naujovėms. Stengiamės, kad rajono žmonės kuo arčiau savo namų gautų patrauklias, naudingas paslaugas, taupytų laiką ir lėšas.

– Gydytojai minėjo, kad ne visiems norintiesiems Valstybinė ligonių kasa apmoka ambulatorinės reabilitacijos paslaugas. Ar daug norinčiųjų už jas mokėti savo lėšomis?

– Kadangi mes siūlome reabilitacijos paslaugas už išties patrauklias kainas, norinčiųjų vis daugėja. Juk jei žmogus tokių paslaugų vyktų į kitą miestą, jam reikėtų mokėti už nakvynę, maistą, reikėtų gydymą derinti su atostogų grafiku. O pas mus šios paslaugos optimaliai pritaikytos rajono žmonėms: jie gali pasirinkti procedūrų kiekį, patogų laiką. Tad nenuostabu, kad mokamų paslaugų pageidaujančių rokiškėnų nuolat daugėja. Tad raginame pasinaudoti galimybe už patrauklią kainą pasirūpinti savo sveikata ir gera savijauta.

Kaip užsisakyti sveikatinimo paslaugas?

1. Paskambinti tel. (8-602) 96399 koordinatoriui Mindaugui Pliuškiui darbo dienomis 7.30-15.30 val. ir sutarti atvykimo laiką ar pasidomėti paslaugų kainomis.

2. Atvykus sutartu laiku užpildyti sveikatos vertinimo anketą ir pasirinkti norimų paslaugų komplektus.

3. Įvertinus duomenis ir procedūrų tinkamumą, užpildyti paciento sutikimą apmokėti už VšĮ Rokiškio rajono ligoninėje suteiktas fizinės medicinos paslaugas.

4. Nuvykti į registratūrą susimokėti ir grįžti atgal pasirinktų procedūrų.

Ambulatorinės reabilitacijos procedūrų komplektai

1 komplektas (vnt.)

Masažas – 5

Povandeninis masažas – 5

Kineziterapija – 10

Perlinė vonia – 5

Srovės – 5

UAD/UG – 5

Viso kaina – 120 eurų

 

2 komplektas (vnt.)

Masažas – 5

Povandeninis masažas – 5

Perlinė vonia – 5

Elektros procedūros – 5

Viso kaina – 90 eurų

 

3 komplektas (vnt.)

Masažas – 10

Elektros procedūros – 5

Elektros procedūros – 5

Viso kaina – 60 eurų

4 komplektas (vnt.)

Povandeninis masažas – 5

Perlinė vonia – 5

Šarko dušas – 5

Viso kaina – 60 eurų

 

5 komplektas (vnt.)

Povandeninis masažas – 5

Masažas – 5

Viso kaina – 50 eurų

 

6 komplektas (vnt.)

Povandeninis masažas – 10

Viso kaina – 50 eurų

 

Pastaba: Pacientui pasirinkus atskiras procedūras, jos apmokamos vadovaujantis 1996 03 23 sveikatos

apsaugos ministro įsakymu Nr.178 nustatytomis kainomis.

 

Užs. 917

 

trecias brolis
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Smalsutis
blankblank
2016 15 birželio 22:16

Labai nepatogus darbo laikas nuo 8 iki 15, tai ir klientų mažai.

As kreipiausi
As kreipiausi
2016 15 birželio 22:01

Juokaujat??? Tereikia siuntimo? Stuburo isvarza istyre,pasake-tau reikia masazu,bet lesu nera!

Rekomenduojami video: