blank
Asmeninio archyvo nuotr.

– Kada gavote antrąjį skiepą? Kokia vakcina skiepijotės?

– Antrąją dozę gavau liepos pabaigoje. Tai buvo „Comirnaty“ vakcina.

– Kokie pojūčiai buvo po abiejų skiepų? Ar jautėte šalutinių poveikių?

– Po pirmojo skiepo jaučiau tik maudulį rankoje, į kurią buvo suleista vakcina. Tai truko apie 2 dienas. Tiesa, skausmas rankoje buvo netgi mažesnis nei po erkinio encefalito skiepo. Po antrojo skiepo, praėjus pusei paros, maždaug trims valandoms buvo šiek tiek pakilusi temperatūra ir paskaudėjo galvą. Diskomfortas buvo minimalus ir greitai baigėsi.

– Pasiskiepijusi rašėte: „Covid – tai ne karas. Tai tik iššūkis, kurį mokslas sutriuškins, jei tik visi jam padėsim“. Kodėl nusprendėte skiepytis? Kuo jums tai svarbu?

– Kad skiepysiuosi, buvau nusprendusi dar sausį. Tuo metu labiausiai vadovavausi savo pažįstamų gydytojų nuomone ir asmeninėmis jų patirtimis. Kol sulaukiau savo eilės, atsirado daugiau mokslinių tyrimų, kurie paaiškino skiepų naudą ir galimus šalutinius poveikius. Skiepai – tai medicininė priemonė, kuri padeda išvengti stipraus susirgimo „Covid-19“ ar patirti šios ligos komplikacijas trumpam arba ilgam. Komplikacijų gali būti ir nuo paties skiepo, tačiau ištirta, kad jų tikimybė yra žymiai mažesnė nei „Covid“ komplikacijų tikimybė.

Taip pat supratau, kad net jei pasiskiepijusi ir užsikrėsčiau, persirgčiau labai lengvai. Palyginusi ligos komplikacijų dažnumą ir mirties galimybę su skiepo komplikacijų dažnumu, mačiau, jog pastarųjų tikimybė yra labai maža.

Dar vienas motyvas – faktas, jog virusas mutuoja keliaudamas per žmones. Kuo daugiau juo sergančių, tuo didesnė jo mutacijos galimybė. Atsiprašau, jei tai nuskambės žiauriai, bet viruso tikslas – sunaikinti žmogų, ir jis mutuos tol, kol gebės tai padaryti. Todėl mano siekis buvo ir yra juo neužsikrėsti ir taip sustabdyti  mutacijas. Idealiu atveju – įsprausti virusą į terpę, kurioje visi asmenys bus vakcinuoti ir virusas nustos plisti.

Yra ir daugiau priežasčių: siekis apsaugoti savo artimuosius ir jų sveikatą, noras sustabdyti smunkančios ekonomikos rodiklius. Šiuo metu, kai atsakinėju į klausimus, Santarų klinika patvirtino, kad joje gydomi „Covid“ pacientai su sunkiomis komplikacijomis, deja, visi nevakcinuoti. Vieno tokio paciento gydymas mums, mokesčių mokėtojams, vidutiniškai kainuoja 1700 Eur. Itin sunkių ligonių gydymas kainuoja nuo 5 iki 33 tūkst. eurų. Čia cituoju patvirtintą Ligonių kasų informaciją.

Jei tie pacientai būtų vakcinuoti, net susirgus (ko tikimybė yra vos keli procentai) jiems nereikėtų ligoninės paslaugų. Sutaupyti tūkstančiai galėtų būti skirti kelių tiesimui ar taisymui, sunkioms vaikų ligoms gydyti ir pan. Visa tai man padėjo apsispręsti skiepytis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments