Gimtasis Rokiškis Sveikata Lietuvoje daugėja sergančių vaikų

Lietuvoje daugėja sergančių vaikų

Vieni tėvai įsitikinę, kad vaikų sergamumas paveldimas, kiti mano, kad vaikas serga dėl netinkamų gyvenimo sąlygų, treti – kad per mažai valgo. Sąmoningi tėvai supranta, kad vaikų sergamumas tokiomis ligomis kaip nutukimas, širdies ir kraujagyslių ligos ir pan. dažniausia priklauso nuo gyvenimo būdo, taip pat ir nuo mitybos.

499
3

„Nebegaliu daugiau žiūrėti, kaip maitinami pradinės mokyklos vaikai. Nežinau, kur kreiptis, kad mokykloje nustotų pradinukams pardavinėti saldintus gėrimus, sultis, limonadus, kad nebesiūlytų vietoje sriubos ar sočių pietų, pavyzdžiui, picos, saldžių čirvinių blynų. Nuo rugsėjo pradžios sūnus lanko pradinę mokyklą ir dar neteko girdėti, kad valgykloje būtų verdama arbata arba kompotas. Visi gėrimai tik iš pakelių“, – susirūpinusi rašo pradinuko mama.

„Lopšelyje pusryčiams duodamas virtas kiaušinis, marinuoti žirneliai ir majonezas. Taip taip, majonezas, pati ragavau. Mano vaikui beveik 3 m. Jam nustatė atopinį dermatitą ir alergiją beveik visiems grūdams, todėl peržiūriu darželio meniu ir randu: burokėlių salotos su sūriu (sūris fermentinis ir sumaišytas su majonezu). Meniu majonezas nenurodytas, bet auklėtojos patvirtino, kad būna jo arba grietinės. Ar burokėliai yra suderinami su fermentiniu sūriu ir majonezu? Kiauliena daug kur pakeista vištiena ar kalakutiena – tai gerai, bet visi mėsos kukuliai patiekiami su padažu, kuris turbūt pagamintas iš kvietinių miltų ir grietinės. Kas ir kaip sudarinėja tokius meniu? Beje, prie košių duodama balto batono riekė, prie sriubų – taip pat duona arba batonas“, – rašo darželinuko mama.

Išsamiau šios dienos “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
3 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
violets
violets
2016 23 lapkričio 13:07

Mano mergaitė eina i mokyla ten maistas yra geras ir yra kampoto aš pati ten ir mokiausi ir tikrai skanu. Mieste gal kitaip maitina vaikus.😊

Mama-L
Mama-L
2016 22 lapkričio 18:45

Dėl darželio meniu nesiskundžiu, tačiau pvz dešrelės,nors duodamos retai,susižacėjimo nekelia, bet iš esmės viskas ten gerai. O namuose galime vaikui duoti įvairiausių sveikų produktų ir patiekalų. Kas liečia mokyklą – nepatinka ir netenkina picos, hodogai, sultys. Vaikui vandens atsigerti įmanoma klasėje, o kad gertų arbatą tai nesu girdėjusi…

Monika
Monika
2016 22 lapkričio 14:09

Visos bėdos iš per gero gyvenimo. Papasakokit šias bėdas vaikui Sirijos griuvėsiuose ar gūdžiame Lietuvos kaime. Jie mielai pasiimtų tuos “čirvinius” blynus. Dėkite pietus iš namų, kam perkate iš darželio. Virėjos tikrai stengiasi ir ne iš galvos tuos receptus traukia. Jūs pakeisite pagal save, Jūsų vaikas valgys, bet tada kiti vaikai nebevalgys.