blank

Visi žinome ką reiškia nemalonus kvapas iš burnos. Tokiomis dienomis vengiame kontakto su žmonėmis, o tai neretai turi neigiamos įtakos mūsų pasitikėjimui savimi. Tačiau kas sukelia prastą burnos kvapą? Ar tai atsitinka tik tiems, kurie nepalaiko tinkamos burnos higienos? Ne, priežasčių gali būti gerokai daugiau. Šv. Kristoforo odontologijos klinikos specialistai sutiko pasidalinti pagrindinėmis priežastimis bei patarimais padėsiančiais išvengti blogo burnos kvapo.

Maistas

Nenuostabu, kad prastą burnos kvapą laikinai gali sukelti maisto produktai. Yra žinoma, kad tokios daržovės kaip česnakai ar svogūnai palieką nemalonų kvapą burnoje. Tačiau verta atkreipti dėmesį ir į kavą bei aštrius maisto produktus, kurie taip pat gali sukelti nemalonų kvapą. Vis dėlto šis reiškinys yra laikinas. Tam, kad išvengtumėte blogo kvapo išsivalykite dantis ar sukramtykite gumą be cukraus. Jei šie būdai nepadeda galite naudoti burnos skavalimo skystį, kuris Jūsų burnai suteiks naujo kvapo.

Tabakas

Rūkymas ir tabako vartojimas sukelia ne tik blogą kvapą iš burnos bet ir sudirgina dantenas. Gydytojai odontologai rekomenduoja atsisakyti tabako ir jo neigiamo poveikio Jūsų sveikatai.

blank

Dantų problemos

Blogą burnos kvapą gali sukelti tokios burnos sveikatos problemos kaip dantų ar dantenų ligos. Jei blogas burnos kvapas niekur nedingsta rekomenduojame kreiptis į gydytoją odontologą. Tai gali būti prastos burnos sveikatos požymis.

Bakterijos

Tinkama burnos higiena yra būtina norint išvengti nemalonaus kvapo iš burnos. Reguliariai valykitės dantis du kartus per dieną su minkštu dantų šepetėliu bei pasta ir nepamirškite dantų siūlo. Taip pat rekomenduojame atlikti profesionalią burnos higieną bent 2 kartus per metus. Taip užtikrinsite tinkamą burnos higieną bei išvengsite ligų ateityje.

blank

Sausa burna

Dėl seilių trūkumo Jūsų burna išsausėja. To priežastys gali būti įvairios: šalutinis vaistų poveikis, rūkymo pasekmė ar kvėpavimo per burną rezultatas. Tai taip pat gali sukelti tokie maisto produktai kaip kava. Jei Jums pasireiškia šis simptomas rekomenduojame atsigerti vandens, vengti alkoholinių gėrimų ar kavos bei užkandžiauti vaisiais ir daržovėmis. Jei šios priemonės Jums nepadeda rekomenduojame kreiptis į savo gydytoją odontologą.

Liga

Blogas burnos kvapas taip pat gali būti ligos indikacija. Tai gali būti sinusitinės infekcijos, angina, kvėpavimo sutrikimai ar net diabetas. Tai geriausiai nustatys Jūsų gydytojas odontologas bei esant reikalui paskirs gydymą. Šios ligos yra pagydomos ir nepavojingos Jūsų gyvybei, tačiau jas reikia spręsti ir nepalikti savieigai. Gydytojas išrašys Jums vaistų, kurie padės ne tik išspręsti ligą, bet taip pat tikėtina padės atsikratyti nemalonaus burnos kvapo.

Taigi norėdami atsikratyti blogo burnos kvapo pirmiausia turite suprasti kas jį sukelia. Geriausias būdas tai išsiaiškinti yra atvykti pas gydytoją odontologą ir sąžiningai rūpintis savo burnos higiena. Dažniausiai blogo burnos kvapo galima išvengti atsisakant tabako, geriant daug vandens ir valgant sveiką maistą.

Jeigu turite papildomų klausimų ar norite pasikonsultuoti parašykite mums adresu info@kristoforoklinika.lt

Užs. 619

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments