blank

Padidėjusią raumenų įtampą būtina gydyti, nes jei ji nepašalinama, gali atsirasti komplikacijų, pažeisti skaidulų, raiščių, sausgyslių, tarpslankstelinių diskų, išemijos, sąnarių kontraktūros, kurios ilgainiui gali tapti nuolatinės ir iškreiptos, apriboti judesių amplitudę ir galiausiai. net įmobilizuoti pacientą.

Nepriklausomai nuo įsitempusių raumenų kilmės, jie turi būti atpalaiduoti

Atpalaiduojanti raumenų įtampa yra: kasdienė gimnastika, tempimo pratimai, jogos elementai, kurie turėtų tapti kone standartiniu ritualu. Tai neturi trukti ilgai. Pakanka net kelių ar keliolikos minučių per dieną, net ir prie televizoriaus ar per pertrauką darbe. Čia svarbus sąžiningumas ir sistemingumas.

Tačiau dažniausiai užtenka vizito į kineziterapeuto kabinetą. Ten, atpalaiduojanti raumenų įtampa gali būti įvairių formų. Kartais pakanka masažų serijos. Kitu atveju teks patempti raumenis, dar kitu– mobilizuotis ar nukreipti pas chiropraktiką.

Populiariausias – gydomieji masažai Vilniuje – efektyvus būdas. Jo tipą tiesiogiai sprendžia kineziterapeutas. Teisingai parinkus galima sumažinti raumenų įtampą, atpalaiduoti juos ir sumažinti skausmo pojūtį. O rinktis tikrai yra iš ko, nes masažo rūšių yra nemažai. Klasikinis masažas, segmentinis masažas, miofascialinis masažas, vibracinis masažas, gilusis masažas, trigerinis masažas, gydomasis masažas,– tai tik keletas iš daugelio pasiūlymų. Tačiau raumenų įtampą atpalaiduoti galima ir kitais metodais. Terapeutas gali nuspręsti skirti postizometrinį raumenų atpalaidavimą (PIR) – techniką, kuri naudoja galimybę įveikti fiziologinį apsauginį refleksą nuo per didelio tempimo po ankstesnio raumenų susitraukimo; Raumenų energijos technika (MET); Jacobson treniruotės (progresyvus raumenų atpalaidavimas), kvėpavimo pratimai, fizinės procedūros, tokios kaip atpalaiduojantys sūkurinės vonios, šilumos terapija, atsipalaidavimo technikos, įskaitant muzikos terapiją ir daugelis kitų.

Reguliarus raumenų įtampos pašalinimas profesionaliomis procedūromis leidžia pašalinti stresą ir sumažinti įvairių traumų, negalavimų bei galimų jų komplikacijų riziką. Tai taip pat užtikrina kasdienį komfortą tiek namuose, tiek darbe.

užs. 1158

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: