blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Metodikos atnaujinimas

Kaip sakė R. Martinėlis, šiuo metu peržiūrimos jaunų specialistų pritraukimo metodikos ir tikimasi geriausio rezultato.

„Kartu su rajono savivaldybės gydytoja Evelina Grėbliauskiene inicijuojame metodikos atnaujinimą – tiek rajono ligoninė, tiek poliklinika ruošia savo vizijas, kaip specialistai turėtų būti pritraukiami. Idėjas kuruojant savivaldybei, sudarysime jaunų specialistų rėmimo bendrą planą. Apžvelgsime įvairų darbuotojų spektrą – gydytojų, atvažiuojančių pas mus dirbti, slaugytojų, rezidentų, radiologijos technologų, biotechnologų ir kitų. Turime pagrindo manyti, kad viskas susiklostys teigiamai“, – „Gimtajam…“ sakė ligoninės direktorius.

Svarbiausia – savirealizacija

Kas lemia mažą jaunų specialistų norą keltis į regionus – atlyginimas ar gyvenamoji vieta? „Praktiškai kiekvienam sveikatos priežiūros specialistui reikia matyti ilgalaikę darbo perspektyvą, žinoti, kad paslaugų nemažės, kad jis galės save realizuoti. Juk, pavyzdžiui, jaunas chirurgas nevažiuos dirbti į regioną konsultantu, kai jis nori ir gali operuoti.

Dabar ligoninėje svarstoma dienos chirurgijos paslaugų plėtra. Daugiau paslaugų teiktų okulistai, ausų, nosies ir gerklės ligų specialistai, angiochirurgai. Tokiu atveju ir pacientams paslaugos taps prieinamesnės, ir specialistai galės pilna apimtimi realizuoti savo galimybes.

Aišku, atlyginimas taip pat labai svarbus kriterijus, bet ne pagrindinis. Teko analizuoti situaciją regiono ligoninėse ir pastebėjome, kad iš principo atlyginimai labai panašūs: nėra taip, kad kurioje nors ligoninėje darbo užmokestis būtų labai didelis, o kitoje – labai mažas“, – sakė R. Martinėlis.

Išsamiau skaitykite šiandienos „Gimtajame…“

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: