– Kaip blefaroplastikos pagalba galima pakoreguoti  veido bruožus?

Bene labiausiai veido bruožus išryškina antakiai, tačiau dėl amžiaus ir odos pokyčių veidas kartais atrodo senesnis, žvilgsnis būna paniuręs, liūdnas. Vokų pakėlimo operacijos metu šalinu ne tik odos perteklių, bet ir hipertrofuoto (padidėjusio)  raumens dalį bei susidariusias riebalines išvaržas. Ypatingą dėmesį skiriu arčiau nosies esančių išvaržų šalinimui. Keliolika metų vokų plastikos operacijas atlieku radiochirurginiu būdu, tačiau per pastaruosius penkerius metus per tuos pačius pjūvius pradėjau atlikinėti ir antakių pakėlimus. Konsultacijų metu dažnai pacientas nustemba, kaip pasikeičia akių zona kilstelėjus antakius kelis milimetrus aukštyn. Šios abi korekcijos atliekamos per vieną operaciją, vienu pjūviu.

– Kaip pasiruošti vokų plastikos operacijai ir ko tikėtis po jos? Ar ilgas reabilitacijos laikas?

Operacija atliekama ambulatoriškai, naudojant vietinę nejautrą, ir užtrunka apie valandą. Siūlus galima pašalinti po savaitės. Prieš operaciją pacientui skiriami  įtampą mažinantys vaistai. Jautrias akis turintiems žmonėms po operacijos skiriami  lašai ar tepalas, kurie puikiai padeda pooperaciniu laikotarpiu. Pirmą parą po  blefaroplastikos nepatartina žiūrėti televizorių ar dirbti kompiuteriu, rekomenduojama vėsinti operuotą sritį. Sportuoti patarčiau tik praėjus dviem savaitėms. Randai po operacijos nyksta pamažu ir po pusmečio tampa beveik nepastebimi. Kad jie greičiau gytų, pacientams skiriamas silikoninis tepalas.

Operuojate be skalpelio?

Taip. Skalpelį pakeičia radiochirurginis prietaisas su specialiu antgaliu, juo galima labai tiksliai atlikti pjūvį, preciziškai pašalinti odos perteklių ir hipertrofuotą raumens dalį. Rezultatai geresni nei operuojant lazeriu, nes mažiau termiškai veikiami aplinkiniai audiniai.

– Kokie pacientai dažniausiai kreipiasi tokios pagalbos?

Dažniausiai skundžiamasi dėl ant blakstienų užkrentančios viršutinių vokų odos, nes kartais dėl to sumažėja net regos laukas. Tokios bėdos gali ištikti dėl pakitimų, susijusių su amžiumi, arba nulemtos genetiškai. Tokių operacijų prireikia ir senjorams, ir jaunuoliams. Esant šiuolaikinėms technologijoms, daugelį savo pacientų konsultuoju ir neakivaizdžiai – elektroniniu paštu jie atsiunčia savo fotonuotrauką ir tokios konsultacijos metu preliminariai įvertinu operacijos reikalingumą ir jos apimtis.

– Kai kas gali baimintis plastinių operacijų manydamas, kad jos suteikia trumpalaikį efektą. Kaip yra šiuo atveju?

Rezultatų ilgaamžiškumas priklauso nuo keleto aspektų: paciento amžiaus, odos elastingumo, gyvenimo būdo, darbo aplinkos, genetikos ir pan. Šiuo atveju efektas gali išsilaikyti ir penkerius, ir penkiolika metų. Išnykus raukšlėms, kartais pacientų savijauta smarkiai pagerėja, taigi galima sakyti, kad sėkminga plastinė operacija veikia kaip antidepresantai.

Renkantis plastikos chirurgijos kliniką, dėmesys krypsta ne vien į atliekamas
procedūras ar jų kainas, bet ir į chirurgo darbo patirtį. Kokia Jūsų patirtis?

Šioje srityje dirbu daugiau nei 30 metų, įgūdžius tobulinu Lietuvoje  ir kitose pasaulio šalyse – Graikijoje, Suomijoje, Švedijoje bei Vokietijoje. Esu Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės draugijos narys, Tarptautinės plastinės, estetinės chirurgijos draugijos narys. Viršutinių vokų plastikos operacijas atlieku nuo 1995 m.  Darau ir kitas veido operacijas bei procedūras: ausų, nosies ir lūpų formos korekcijas, veido ir kaklo patempimus, raukšlių korekciją botulino toksinu, tūrio ir kontūrų korekciją užpildais. Atlieku krūtų plastiką, kūno kontūro korekcijas, kitas operacijas ir procedūras.

KONTAKTAI:

www.plastikoschirurgas.lt

Tel. +370 686 83 222

Konsultuoja Šiauliuose, Vilniuje, Panevėžyje

Operuoja Šiauliuose ir Vilniuje

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie