blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Klausimą pristatęs įstaigos direktorius Raimundas Martinėlis sakė, kad ligoninės įstatų keitimo esmė yra ta, kad, pasikeitus Vietos savivaldos įstatymui, dalis funkcijų, – stebėtojų tarybos sudarymas, strategijos tvirtinimas, personalo struktūros tvirtinimas – kurias atlikdavo taryba, pereina ir mero kompetencijai. Nors pakeitimui pritarta vienbalsiai, tarybos nariams kilo klausimų.

Liberalų sąjūdžio ir Lietuvos žaliųjų partijos koalicijos „Už laisvę augti“ atstovė Raimonda Stankevičiūtė-Vilimienė sakė pritarianti įstatų patvirtinimui, tačiau teiravosi: „Kaip nutiko, kad pacientų organizacijos iš stebėtojų tarybos buvo eliminuotos? Nes jos anksčiau būdavo stebėtojų sudėtyje.“ „Dabar įstatai yra keičiami tik perkeliant Vietos savivaldos įstatymo reglamentuotus aspektus ir nieko daugiau. Jeigu būtų pasiūlymų įstatų papildymui, tai galima siūlyti ir keisti“, – atsakė R. Martinėlis.

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Antanas Vagonis teiravosi, jeigu būtų siūloma įtraukti visuomenės atstovus, ar tam nebūtų prieštaraujama? Ligoninės vadovas pabrėžė, kad stebėtojų taryba yra reglamentuota įstatymų, tačiau jeigu tie įstatai būtų papildyti ir pasiūlyti stebėtojai, tai platesnio spektro iš įvairiausių kompetencijų žmonių sudaryta stebėtojų taryba būtų vertinama tik teigiamai.

R. Stankevičiūtė-Vilimienė prašė fiksuoti pasiūlymą, kad kitą kartą keičiant ligoninės įstatus būtų svarstomas klausimas į stebėtojų tarybą įtraukti pacientų organizacijų atstovus.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: