blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Sisteminė problema

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys sako, kad pokyčių imtasi reaguojant į duomenis apie eiles pas kai kuriuos specialistus. Priimti sprendimai pagreitins pacientų patekimą pas reikalingiausių specialybių medikus ir sutrumpins eiles gydymo įstaigose.

Visgi R. Martinėlis atkreipia dėmesį, kad eilės susidaro ir dėl medikų trūkumo šalyje. „Lietuvoje daktarų kaip trūko, taip ir trūksta, ir čia yra sisteminė problema. Visur tos eilės yra. Pas mūsų įstaigoje dirbančius specialistus nėra tokių didelių eilių kaip kitur, gal tenka palaukti savaitę ar dvi. Žinoma, nekalbu apie reabilitologus, pas kuriuos visoje šalyje tenka laukti ir tris keturis mėnesius“, – sakė rajono ligoninės direktorius.

Pagal krūvį

Kaip praneša SAM, prioritetinėms konsultacijoms bus numatyta atskira suma gydymo įstaigų ir teritorinių ligonių kasų sutartyse dėl sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF). Jeigu gydymo įstaiga neišnaudos visos nustatytos sumos prioritetinėms paslaugoms, likutis negalės būti panaudotas kitų paslaugų apmokėjimui ir bus skiriamas apmokėti kitų gydymo įstaigų viršytas prioritetines paslaugas.

Išsamiau skaitykite “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
TTTTTTT KKK
TTTTTTT KKK
2023 3 kovo 15:31

Kalbu tik iš savo patirties, kad pas neorologę L. Ščerbickienę tikrai sudėtinga pakliūti: tai jos darbo grafikas dar nepaskelbtas, tai nedarbingumo laikotarpis. Taip ir laukiu nuo spalio mėnesio, kada galėčiau užsiregistruoti.
Teks lankytis pas kitą neorologą.

Rekomenduojami video: