Sporto klubo „Olimpija“ vadovas Vidmantas Pilibaitis. D. Zibolienės nuotr.
Sporto klubo „Olimpija“ vadovas Vidmantas Pilibaitis. D. Zibolienės nuotr.

 

Liga – ne kliūtis judėti, bendrauti, pagal išgales sportuoti, dalyvauti varžybose. Tą teigia ilgametis neįgaliųjų sporto klubo „Olimpija“ vadovas Vidmantas Pilibaitis. Jis ne kartą tapo svarsčių kilnojimo Lietuvos čempionatų ir kitų turnyrų nugalėtoju ar prizininku. Tačiau į rajono Neįgaliųjų draugijos salę prikviesti judėti bendraminčius sunku – daugelis neįgaliųjų, anot pašnekovo, mieliau sėdi ant sofos ir dejuoja, nei iškiša nosį iš namų, o ir valstybinių įstaigų specialistai netrykšta noru vilioti neįgaliuosius pabendrauti ir pajudėti.

Varžybose – tik pusė klubų

Neseniai klubo „Olimpija“ komanda vyko į Marijampolę dalyvauti varžybose „Cukrinis diabetas – ne kliūtis sportuoti“. Jas rengė vietos klubas „Diabetas“. Rokiškėnams sekėsi puikiai: Angelės Adomaitienės, Danutės Maželienės ir V. Pilibaičio trio iškovojo pirmąją vietą bočios varžybose. Ekipa pasipuošė bronzos medaliais kliūčių estafetėje, o V. Pilibaitis laimėjo bronzą baudų metimų rungtyje.

Pašnekovas neslepia: pergales užsitraukė it nelaimę sau ant galvos – kitąmet varžybos turėtų atkeliauti į Rokiškį. V. Pilibaitis entuziazmu rengti jas netrykšta. Ir visai ne todėl, kad darbo bijotų. Šio aktyvaus rokiškėno dėka rengiami įvairūs sporto turnyrai – nuo šaškių iki stalo teniso pirmenybių. Labiau jį jaudina kita problema – neįgalieji sporto vengia it velnias kryžiaus. „Visi žino, koks gali būti naudingas sportas, kiekvienas supranta, kad judėti reikia, bet iš namų kojos nekelia“, – kalbėjo V. Pilibaitis.

Ir tokia tendencija ne tik mūsų rajone – į varžybas Marijampolėje savo komandas delegavo tik kiek daugiau nei pusė šalyje veikiančių klubų, vienijančių diabetu sergančius žmones.

Daugiau antradienio “Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: