Emocijos. Vida Press nuotr. Šaltinis: 15min.lt

Pasak Rokiškio rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistės Valentinos Mickienės, peršalimo ligomis dažniausia sergama nusilpus imunitetui, todėl reikėtų žinoti, kodėl taip atsitinka, ir stengtis užkirsti tam kelią. Geriausia pradėti tai daryti kuo anksčiau. Tada susiformuos sveiko gyvenimo įgūdžiai ir nereikės nieko keisti.

Dažna priežastis – fizinio kūno pervargimas. Reikėtų pasirinkti tinkamą dienos režimą – anksti gultis, anksti keltis, nepervargti. Pasirinkti tinkamą mitybos racioną. Turbūt girdėtas posakis: „Esu tas, ką valgau.“ Mityboje turi būti sezoniškumas. Žiemą reikia vartoti daugiau šilto maisto – daržovių sriubą, košę, valgyti raugintus kopūstus, gerti žolelių arbatas. Nepamiršti, kad labai svarbu yra judėti. Kiekvienas gali pasirinkti sporto šaką pagal pomėgius, amžių. Tinkamiausia sporto šaka moterims – šokiai. Šokdama moteris ne tik gražina kūno linijas, bet ir išreiškia emocijas. Jei nepatingėsime padaryti kelis pratimus kasryt – mūsų kūnas atsidėkos puikia sveikata!

Kita priežastis – emocinis pervargimas. Tai stresai šeimoje, darbo kolektyvuose. Yra daugybė būdų, kaip įveikti stresą. Dažniausia streso priežastis – neteisingas elgesys. Dažnai mes visą dėmesį koncentruojame į save ir kaltiname visus, kurie elgiasi su mumis ne taip, kaip mes norėtume. Tuomet kyla nepasitenkinimas, pyktis, pavydas. Tai patys didžiausi sveikatos priešai! Norint, kad keistųsi aplinkiniai, mes turėtume keistis patys. Sakoma, pirmiausia reikia keisti mąstymą. Tai nesunku padaryti, gavus autoritetingų žinių. Kai keičiame mąstymą, keičiasi elgesys, pasikeitus elgesiui, keičiasi charakteris, o pasikeitus charakteriui – keičiasi net likimas. Sakoma, susipykti reikalingi mažiausiai du žmonės, o susitaikyti galima bent vienam iš jų pradėjus tinkamai elgtis. Technikos ir ekonomikos klestėjimo laikotarpiu labai sumažėjo žmonių bendravimo poreikis. Dėl to dažnai serga maži vaikai. Jie turi prigimtinį poreikį bendrauti ir būti mylimi. Todėl labai svarbu, kad mamytės, auginančios vaikus, skirtų jiems pakankamai dėmesio ir meilės. Reikėtų peržiūrėti savo gyvenimo prioritetus, pasveriant jų rezultatus ateityje.

„Žmogus – tai ne tik kūnas, todėl vien sveika mityba ir sportas nesuteiks gyvenimo pilnatvės. Linkiu, kad užtektų laiko pasirūpinti savimi ir savo artimaisiais, kasdien padovanoti jiems nors vieną tikrą dalyką – gerą, padrąsinantį žodį, šypseną, dėmesį“, – sakė specialistė.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus