blank
Žygimanto Paliūnio archyvo nuotr.

Druskininkuose, Palangoje, Kaune…

Ž. Paliūnis sako dar studijų pradžioje žinojęs, kad nei Kaune, nei Vilniuje nepasiliks, nes norisi ramesnio gyvenimo tempo, be transporto kamščių, nuolatinio skubėjimo.

„Gimtajam…“ gydytojas pasakojo, kad kol kas didelių problemų naujame darbe nekilo, jaučia komandos narių palaikymą – kolegų bei ligoninės administracijos. „Esu jiems labai dėkingas“, – sako gydytojas.

Iki atvykimo į Rokiškį medikas kaip rezidentas dirbo reabilitacijos paslaugas teikiančiose gydymo įstaigose Druskininkuose, Palangoje, vaikų reabilitacijos ligoninėje Kaune bei kitur. Pasak Žygimanto, Rokiškio ligoninėje pacientai gali gauti visas pagrindines reabilitacijos procedūras, kaip ir visoje Lietuvoje. Ligoninė investuoja į gydytojų kvalifikacijos tobulinimą ir sumoka už mokymus, keliones į juos. Ligoninė yra įsigijusi smūginės bangos terapijai skirtą aparatą. Radialinės smūginės bangos terapija pasaulyje taikoma jau seniai, tik Lietuvoje nėra daug įstaigų, kurios turėtų tokį aparatą ir teiktų šią paslaugą. Jo kaina siekia ir keliasdešimt tūkstančių. Smūginės bangos terapijos procedūros gydo lėtinį uždegimą, mažina raumenų spazmus ir audinių tempimą, gerina kraujotaką, švelnina skausmą, skatina audinių atsinaujinimą. Ligoninėje yra įrengtas ir druskų kambarys, skirtas kvėpavimo takų uždegimų profilaktikai bei gydymui. Kol kas jis nėra atvertas lankytojams.

Kaip minėjo naujasis reabilitologas, ligoninė turi planų pirkti daugiau įrangos.

Ž. Paliūnis pripažino nejaučiąs, kad čia būtų menkesnės galimybės kelti bei išlaikyti įgytą kvalifikaciją.

Su broliais – darni komanda

Kodėl Ž. Paliūnis pasirinko būtent mediciną? Juk tai ilgos ir sudėtingos studijos, įtemptas darbas. Pasak Žygimanto, jam mokykloje sekėsi tikslieji mokslai, biologija, chemija. Anuomet jis baigė Rokiškio Juozo Tūbelio gimnaziją ir tai buvo paskutinė abiturientų laida. Jau kitais mokslo metais ši gimnazija tapo progimnazija.

Į mediciną iš viso įstojo trys Žygimanto klasiokai.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Irena
Irena
2023 9 gruodžio 20:15

Labai rūpestingas ir malonus gydytojas. Visa reabilitacijos skyriaus komanda puiki. Džiaukimės turėdami tokias paslaugas Rokiškyje.

Rekomenduojami video: