blank
Asmeninio archyvo nuotr.

Pirmosios reakcijos – žiaurios

Pirmasis rajone užsikrėtęs asmuo buvo Rokiškio PASPC darbuotojas. Įstaigos vadovė D. Kondratenkienė pasakojo, kad tuomet buvo emociškai sunku, o ir visuomenės reakcija buvo audringa, palyginti su dabartine, kai nauji susirgimai tapo tarsi kasdienybe.

„Kai dabar prisimenu tą atvejį ir įvertinu jį iš laiko perspektyvos, atrodo keista, kad taip sureikšmindavom kiekvieną COVID-19 susirgimą. Tuo metu buvo emociškai sunku susirgusiam darbuotojui, nes turėjome izoliuoti nemažai darbuotojų, visuomenės susidomėjimas ir reakcija buvo labai didelė ir, sakyčiau, „žiauri“. Dabar tokie atvejai tapo kasdienybė ir reaguojame paprastai be emocijų, kiti persergame ir po keletą sykių“, – prisiminimais dalijosi D. Kondratenkienė.

Ar per šį laikotarpį įstaigoje buvo daug protrūkių, ar stigo darbuotojų? „Buvo protrūkių, bet dėl to veikla nesutriko. Dėl įstaigos darbuotojų susitelkimo ir geranoriškumo įveikėme visus sunkumus. Sunkiausi buvo žiemos mėnesiai, kai sirgo ne tik darbuotojai, bet ir daug gyventojų – darbo krūviai labai išaugo“, – teigė PASPC direktorė.

Kardinaliai sulėtėję vakcinacijos tempai

Kone visą pandemijos laikotarpį buvo pabrėžiama, kad išvengti šio užkrato gali padėti distancija ir skiepai. Rokiškyje pasiskiepijusių gyventojų skaičius vienas geriausių šalyje, bet dabar tempai – minimalūs.

„Rokiškio vakcinacijos rodikliai vieni geriausių šalyje. Džiaugiamės mūsų rajono gyventojų sąmoningumu. Dabar skiepų poreikis sulėtėjęs. Ankščiau per dieną paskiepydavom apie 600 gyventojų, o dabar iki 20 per savaitę. Tempas sulėtėjo, kai buvo panaikintas galimybių pasas. Be to, nemažai visuomenės jau pasiskiepijusi trimis vakcinos dozėmis, nemažai persirgusių. Dabar COVID-19 infekcija sergama lengviau, mažiau komplikacijų, ypač skiepytiems trimis vakcinos dozėmis, todėl ir skiepo aktualumas sumažėjo“, – sakė D. Kondratenkienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments