Gimtasis Rokiškis Sveikata Drastiškas priemones vertinti atsargiai ir apdairiai

Drastiškas priemones vertinti atsargiai ir apdairiai

Maudynės lediniame vandenyje priskirtinos ekstremalaus pobūdžio grūdinimuisi ir šis pomėgis teikia ne tik teigiamų pojūčių, kuriuos vardijo Rokiškio „ruoniai“, bet gali turėti įtakos ir sveikatos sutrikimams.

1242
1

Pradėti grūdintis dar vasarą

VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vaikų ligų gydytoja Žydrūnė Jakštonienė, laikinai vykdanti direktoriaus pavaduotojo medicinai pareigas, pasakojo, kad pasiryžusiems maudytis lediniame vandenyje būtina atsižvelgti į savo sveikatą ir įsiklausyti į organizmo signalus.

„Maudynės eketėje – pakankamai drastiškas būdas, nuo kurio pradėti grūdintis tikrai nereikėtų, todėl norintiems žiemos metu nerti į eketę patartina nenustoti maudytis dar nuo vasaros ir šąlant orui tą daryti nuolatos ir palaipsniui. Ar toks drastiškas grūdinimasis yra labai geras – kyla klausimas, apie kurį negalėčiau pareikšti pagrįstos nuomonės, tačiau besimaudantiems lediniame vandenyje patarčiau atsižvelgti į savo sveikatą, organizmo siunčiamus signalus ir jo reakcijas. Pravartu apie šią veiklą pasitarti su savo šeimos gydytoju, žinančiu žmogaus organizmo silpnąsias vietas – tai padės išvengti sveikatos sutrikimų“, – sakė Ž. Jakštonienė.

Išsamiau skaitykite šeštadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Egis
Egis
2021 21 vasario 1:49

Labai teisingai pasakyta … .