Redakcijos archyvo nuotr.

Priskiriamas prie didelių rajonų

Kaip sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, kol kas nėra nė vienos savivaldybės, kuri nesvarstytų steigti sveikatos centro. Siekiant, kad 80 proc. sveikatos priežiūros paslaugų gyventojai gautų kuo arčiau namų, prieš kelias savaites Lietuvoje pradėjo veikti nauja, papildoma sveikatos paslaugų organizavimo forma – savivaldybėse steigiami sveikatos centrai. Apie tokį svarstoma ir Rokiškyje, patvirtino Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktorė Danguolė Kondratenkienė.

„Mministerijos modeliuojama visos šalies sveikatos sistema, kai rajonai skirstomi pagal gyventojų skaičių ir nuo šio faktoriaus priklauso, kokį sveikatos centro modelį rinktis. Rajonai suskirstyti į tris grupes: iki 10 tūkst. gyventojų, 10–21 tūkst. gyventojų ir daugiau kaip 21 tūkst. gyventojų. Kadangi Rokiškis priskiriamas didelių rajonų grupei (per 21 tūkst. gyventojų), mums siūloma steigti sveikatos centrą bendradarbiavimo sutarčių pagrindu (funkcinį centrą). Mažesni rajonai gali steigti sveikatos centrus struktūrinės pertvarkos pagrindu, kai sujungiamos dvi ar daugiau gydymo įstaigų. Bet kokiu atveju dėl sveikatos centro kūrimo ir modelio pasirinkimo sprendžia savivaldybės taryba“, – dėstė poliklinikos direktorė.

Komitete klausimas dar nesvarstytas

Sprendimus, ar steigti sveikatos centrą, priima savivaldybės. Jos, įvertinusios visų teritorijoje esančių gydymo įstaigų efektyvumą ir teikiamų paslaugų skaičių, sprendžia, ar įstaigas jungti, ar pasitelkti bendradarbiavimo sutartis, kad būtų teikiamas bazinis paslaugų paketas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Plevėsa
Plevėsa
2023 19 rugpjūčio 19:53

Po naujo darinio lėšų gavimo priedanga buvo atidėtas psichikos centro ir poliklinikos sujungimas.

Rekomenduojami video: