Gimtasis Rokiškis Sveikata Danguolė Kondratenkienė: „Šiemet džiugino kolektyvo susitelkimas ir sėkmingai įgyvendinti projektai“

Danguolė Kondratenkienė: „Šiemet džiugino kolektyvo susitelkimas ir sėkmingai įgyvendinti projektai“

Besibaigiant 2021-iesiems VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centras džiaugiasi įgyvendintais projektais, įdiegtomis ir dar laukiančiomis naujovėmis. Įstaigos vadovė Danguolė Kondratenkienė (nuotr.) pasakojo apie kolektyvo susitelkimą, apie metus, atnešusius ne tik daug naujų iššūkių ir patirčių, bet ir galimybių. Naujųjų proga direktorė linkėjo stiprybės, pozityvumo ir supratingumo.

919
4

– Kokie buvo šie metai Jūsų vadovaujamai įstaigai ir jos kolektyvui?

– Šie metai atnešė daug iššūkių, patirčių ir galimybių. Ar jie buvo sunkūs? Sakyčiau, ne sunkesni nei 2020-ieji, – matyt, jau įpratome prie epidemijos diktuojamo ritmo. Tik darbo krūvis įstaigos darbuotojams išlieka neįprastai didelis. Be kasdienės veiklos, kurią ramiai atliktume įprastomis sąlygomis, tęsiame epidemijos sukeltų papildomų darbų maratoną: testavimas, sergančiųjų sekimas, gydymas, artimųjų izoliacija. Šįmet prisidėjo ir visuotinis skiepijimas nuo COVID-19 infekcijos. Na, dėl mano pačios darbo krūvio galiu tik pasijuokti, kad nemoku planuotis laiko. Man svarbiau, kad įstaigos darbuotojų darbo krūviai normalizuotųsi ir grįžtume į normalias vėžes.

– Kas šiemet labiausiai džiugino, teikė gerų emocijų?

– Besibaigiant metams galiu pasakyti, kad labiausiai džiugino kolektyvo susitelkimas, gerą emociją kuriantys šalia esantys kolegos, jų nuolatinis palaikymas.

Aišku, sėkmingai įgyvendinti projektai, naujų paslaugų diegimas, kas suteikia visapusiškesnę pagalbą sunkiai sergantiems pacientams.

– O kas kėlė didžiausių problemų?

– Įdėję tiek pastangų COVID-19 infekcijai suvaldyti, tikėjome, kad situacija keisi, deja, infekcijos plitimas tęsiasi, bet viltis išlieka. Taip pat baiminamasi dėl darbuotojų perdegimo, nuovargio – tai lemia didžiuliai darbo krūviai.

– Kokios naujovės buvo įdiegtos įstaigoje?

– 2021 m. pradžioje pradėjome teikti ambulatorines slaugos paslaugas paciento namuose nauju komandiniu principu. Į komandą priėmėme kineziterapeutą, slaugytojų padėjėjas, socialinį darbuotoją.

Ant Rokiškio poliklinikos stogo įrengėme saulės elektrinę, ji pradėjo veikti birželio mėnesį.

Šių metų gruodžio pradžioje pasirašėme sutartį įgyvendinti projektą „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio įdiegimas“. Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programos „Sveikata“ lėšomis. Projekto metu bus diegiamas naujas sveikatos priežiūros paslaugų modelis, kuriuo siekiama teikti paramą ir pagerinti besilaukiančių mamų informavimą nėštumo metu, pagimdžius ir kol vaikai sulauks 2 metų. Ketiname teikti paslaugas, padedančias mamoms priimti žinojimu paremtus sprendimus dėl jų vaikų priežiūros. Tikslas – užtikrinti pažeidžiamų mamų, kūdikių bei vaikų iki 2 metų gerovę.

– Ar kitąmet laukia kokie nors iššūkiai, dar daugiau naujovių?

– Ateinančiais metais pradėsime projekto „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio įdiegimas“ įgyvendinimą. Tai – iššūkis mūsų specialistams, nes pirmieji šalyje išbandysime šias naujas paslaugas. Po projekto mūsų specialistai taps šių paslaugų praktikos mentoriais (mokytojais).

VšĮ Rokiškio PASPC jungsis su Psichikos sveikatos centru, o tai – iššūkis tiek mums, tiek centro darbuotojams. Kiekvienas pokytis atneša netikrumo ir nežinomybės jausmą. Tačiau aš tikiu, kad šis pokytis bus į gera. Teko susipažinti su centro darbuotojais, kolektyvo susitelkimas, profesionalus požiūris į paslaugą pacientui, noras plėsti, diegti naujas paslaugas, noras tapti atviresniems visuomenei paliko man didžiulį įspūdį. Taigi norisi palaikyti puikias idėjas ir, aišku, ateityje jas įgyvendinti.

Laukia ir greitosios medicinos pagalbos reforma. Šią funkciją iš savivaldybių ketinama perduoti valstybei, todėl GMP stotys bus centralizuojamos. Mūsų GMP padalinyje dirba puikus kolektyvas, su kuriuo visada randame bendrą kalbą, bendrus sprendimus, todėl skirtis bus gaila emociškai. Tikiuosi, kad, centralizavus GMP, darbuotojai nenukentės.

– Kaip Jūs pati švenčiate Kalėdas, ar laikotės tradicijų?

– Kalėdos man – šeimos šventė. Džiaugiuosi vaikų, artimųjų susibūrimu. Norisi palepinti savo artimiausius žmones dovanėlėmis, staigmenomis. Buvo metas, kai ir Kalėdų Senelis ateidavo su dovanomis, bet gyvenimui keičiantis, kai artimi žmonės iškeliauja amžinybėn, tradicijos taip pat turi keistis. Na, nebent šią tradiciją teks atnaujinti dėl anūkų.

– Dirbate atsakingą darbą. Ar randate laiko atsipūsti ar pavyksta negalvoti apie darbą?

– Aš visada juokauju, laiko pomėgiams neradimas – viena iš tinginystės formų. Vyras kartais papriekaištauja, kad reikia sportuoti, juk sąlygos tam yra, bet… Mėgstu keliauti, pamatyti kažką naujo, todėl pasitaikius progai aplankome kitas šalis, įdomesnes Lietuvos vietas ar koncertus.

Šventinis laikotarpis skirtas mūsų artimiausiems žmonėms – tėvams, vaikams, kitiems artimiesiems. Jei ir pagalvoju apie darbą, tai žinau, kad budi patyrusios ir profesionalios komandos, dėl kurių visada esu rami.

– Ko Naujųjų metų proga palinkėtumėte savo kolektyvui ir visiems rokiškėnams?

– Kolektyvui – stiprybės, drąsos priimant naujus iššūkius. O rokiškėnams – daugiau šypsenų, pozityvumo, daugiau supratimo, meilės sau ir savo artimajam. Nepamirškime per šventes vienišų žmonių, dovanokime jiems nors lašelį dėmesio. Ir, žinoma, visiems ramių, šiltų, jaukių švenčių!

Užs. 1483

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Znaika
Znaika
2021 26 gruodžio 22:09

Silpna kaip vadove. Su nepamatuotom ambicijom. Labai jau vidutinisko mastymo. Sesute dirbo, tai kas kad kede pakeite.

Nuoširdus
Nuoširdus
2021 25 gruodžio 12:00

ačiū , Jums , mielieji MEDIKAI . Būkite sveiki , ištvermingi , nepakeičiami , reikalingi , nusipelnę daug gerų , dažnai nepasakytų padėkos žodžių.

Juokdariai
Juokdariai
2021 24 gruodžio 15:56

Kaip jai negeda kalbeti tokius dalykus, kaip viskas puiku ir gerai. Girti darbuotojai, gydytojai nedirbntys savo darbo, visiska betvarke jos vadovaujamuose istaigose, turetume ne korumpuota mera tai sios ponios jau seniai nebutu… Geda

Vacka
Vacka
2021 24 gruodžio 13:06

Pati pasirašė, pati už pinigus ir paskelbė. Kas gi kitas pakels uodęgą?