blank

– Vasarą naujų infekcijos atvejų buvo skaičiuojama mažiau, tačiau ir vakcinacijos tempai buvo sulėtėję. Kaip manote, kas tai lėmė?

– Tie, kurie buvo suinteresuoti, pasiskiepijo anksčiau, o likusieji tiesiog abejoja ar nenori skiepytis. Skiepijimas suaktyvėjo liepos–rugpjūčio mėn., kai pradėta kalbėti apie galimybių pasą ir kontaktinių veiklų ribojimą jo neturintiems.

– Koks dabar sergamumas rajone?

– Šiuo metu sergamumas COVID-19 infekcija labai didelis. Sunkiau sirgti ypač rizikuoja neskiepyti asmenys. Jie tikisi „pralaukti“, nesusirgti ir, aišku, nemirti nuo šios ligos. Tai sunku suvokti.

– Ar galima prognozuoti, kad rudenį, daugėjant susirgimų, skiepijimo procesas suaktyvės?

– Kol kas suaktyvėjimo nestebime, jį paskatins nebent 100 eurų išmoka ar mokami testai, suteikiantys galimybę dirbti kontaktiniu būdu.

– Vakcinacija sulėtėjusi visoje Lietuvoje, o kaip mes atrodome šalies mastu? Ar siekiamybė yra 100 proc. vakcinacija?

– Na, 100 proc. vakcinacijos pasiekti nėra realu, nes, manau, gyventojų registras nėra toks tikslus: yra rajono gyventojų, emigravusių į užsienį ar išvykusių į kitus miestus. Siekiamybės nenusimatėme, bet, aišku, kuo daugiau skiepytų, tuo geriau, tuo ramiau visi gyventume.

Šalies mastu atrodome neblogai – 71,5 proc. paskiepytų, tai yra aukščiau nei šalies vidurkis, patenkame į dešimtąją vietą pagal paskiepytų gyventojų skaičių, pakartotinai paskiepta 3,3 proc., tai – antras rezultatas šalyje.

– Statistikos departamento duomenimis, daugiausiai mūsų rajone pasiskiepiję 35–44 metų gyventojai. Neatsilieka ir 25–34 metų grupė. Kaip manote, kas lėmė, kad būtent šios žmonių grupės pačios aktyviausios?

– Manau, lėmė žmonių sąmoningumas ir noras pagaliau suvaldyti šią situaciją. Be to, šiose amžiaus grupėse mažiau lėtinių ligų, todėl jauni žmonės mažiau bijo skiepytis. Vyresni suabejoja – ar skiepas nepaaštrins jo lėtinės ligos.

– 12–15 ir 16–24 metų grupės taip pat skiepijamos. Ar noriai tėvai skiepija atžalas?

– Jei tėvai patys skiepijasi, atveda ir vaikus, tai priklauso nuo jų požiūrio į skiepą.

– Koks paskiepytas jauniausias rajono gyventojas?

– Jauniausias paskiepytas vaikas yra gimęs 2009 m. Nepilnamečiai iki 16 metų skiepijami tik su vieno iš tėvų sutikimu, nuo 16 metų patys sprendžia, skiepytis ar ne.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

 

gimtasis straipsniai
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments