blank

Šaltojo sezono metu daugeliui tenka susidurti su peršalimo ligomis. Gerklės skausmas, sloga, prasta savijauta – šie nemalonūs simptomai gali kamuoti gana ilgai. Vis dėlto galite sau padėti pasveikti greičiau. Maisto papildų parduotuvė Biofitus.lt pataria, ką verta išmėginti peršalus, jei norite sirgti kuo trumpiau.

Leiskite sau pailsėti

Sakoma, kad jei žmogus nesustoja pats, tai jį sustoti priverčia pats gyvenimas. Ir iš tikrųjų – peršalimas gali būti priežastimi sustoti, atidėti darbus ir tiesiog skirti laiko poilsiui. Ilsėdamiesi tausojame organizmą, o tai teigiamai veikia imuninę sistemą. Geras miegas ir ramus poilsis yra geriausias būdas sustiprinti savo organizmo imuninį atsaką. Netikite? Stebėkite aplinkinius: tie, kurie „leidžia sau sirgti“ pasveiksta daug greičiau!

Miego trūkumas gali susilpninti imuninę sistemą, todėl stenkitės subalansuoti savo darbo ir poilsio režimą, miegokite po 8 valandas per parą. Jei peršalus dėl slogos sunku užmigti, pamėginkite gulėti ant nugaros, pakiškite po galva papildomą pagalvę.

Papildykite organizmo atsargas

Kovoje su ligos sukėlėjais jūsų organizmas išnaudoja daug įvairių medžiagų, todėl gali susidaryti jų trūkumas. Antra vertus, naudingų medžiagų atsargos padeda jūsų organizmui geriau atlikti savo funkcijas, suteikia atsparumo aplinkos veiksniams.

blank
Biofitus cinkas

Peršalimą greičiau įveikti gali padėti cinkas. Cinko pastiles vartoti reikėtų pradėti vos pajutus pirmuosius peršalimo simptomus. Taip pat galima cinką vartoti ir profilaktiškai – šis maisto papildas turi nedaug šalutinių poveikių ir yra gerai toleruojamas.

Taip pat verta vartoti ir vitaminą C. Nors jis greičiausiai nepadės išvengti peršalimo, bet gali sutrumpinti ligos trukmę ir palengvinti simptomus. Nepamirškite, kad vitamino C galite gauti ir su maistu, tad neskubėkite griebtis pastilių.

Drėkinkite patalpas

Žiema reiškia ir šildymo sezono pradžią bei sausesnį orą patalpose. Oro drėkinimas ir dažnas vėdinimas yra ne tik veiksminga prevencija, bet ir būdas greičiau pasveikti. Sausose šnervėse virusai lengviau įsigali, o sergant sausas oras gali dirginti gerklę. Pamėginkite naudoti drėkintuvą, o jei jo neturite ir jau kamuoja pirmieji peršalimo simptomai, stenkitės daugiau vėdinti patalpas, sudrėkinti orą galite garindami vandenį dubenėlyje, pastatytame arti šilumos šaltinio.

Vartokite daugiau skysčių

Visi žino, kad arbata yra pirmoji pagalba nuo peršalimo. Tačiau ar žinote, kad arbatos gali padėti ir greičiau pasveikti? Peršalus reikia vartoti daugiau skysčių, nes jie tarsi „išplauna“ iš organizmo bakterijas ir virusus. Dėl peršalimo gerklėje susidaro gleivės, o dėl dehidratacijos jos tirštėja ir tampa sunku atsikosėti.

Taip pat galite netekti daugiau skysčių, jei turite temperatūros, todėl svarbu atkurti drėgmės balansą. Prakaitavimas, sloga – taip organizmas praranda daugiau skysčių nei įprastai. Rinkitės šiltus gėrimus: arbatą, šiltą vandenį su citrina, sultinį, tačiau venkite kavos, saldžių gėrimų, alkoholio, sūrumo – tai gali išsausinti burnos ir gerklės gleivinę.

Užs. 1205

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: