blank
Nemokama nuotrauka iš nuotraukų svetainės: unsplash.com

Kaip veikia plaukų šalinimas lazeriu?

Plaukų šalinimas lazeriu yra viena populiariausių šiuolaikinės estetinės dermatologijos procedūrų leidžianti ilgam laikui pamiršti varginančiais plaukų augimo problemas. Lazerinis plaukų šalinimo aparatas nukreipia intensyvią, koncentruotą šviesą į plauko folikulą, išskiria didelę šilumos energiją ir taip sunaikina plauką neleisdamas jam ataugti. Mokslininkai šią procedūrą laiko vieną efektyviausių ir saugiausių priemonių galinčių ilgam laikui pašalinti plaukelius ant įvairių kūno vietų. Tačiau aparato skleidžiama stipri ir ryški šviesa dalį žmonių neramina. Vieni mano, kad tai saugi procedūra, kiti, kad lazerio skleidžiama šviesa kelia stiprų pavojų sveikatai, gali nudeginti odą ar net sukelti nevaisingumą. Susipažinkite su trimis labiausiai paplitusiais, tačiau neteisingais mitais apie plaukų šalinimą lazeriu ir sužinokite daugiau informacijos apie šią technologiją.

1 mitas: plaukelių šalinimas lazeriu žaloja odą

Labiausiai paplitęs mitas apie plaukų šalinimą lazeriu, kad ši procedūra degina odą. Tačiau procedūros saugumas priklauso tik nuo naudojamos lazerinės įrangos. Šiuo metu, plaukelių šalinimą lazeriu atliekančios grožio klinikos dažniausiai naudoja auksiniu standartu pripažintus Aleksandrito lazeriusGentleLase Pro ir GentleMax Pro. Šie lazeriai generuoja net 755 nm  ilgio spindulius, įsiskverbia į odą kelių milimetrų gylyje, pasiekia plauko folikulą ir sunaikina jį nepažeisdamas aplinkinių audinių. Nors Aleksantrito lazeris pasižymi savo galingumu, atliekant procedūrą profesionalioje grožio klinikoje, gydytojai-dermatologai pasirūpina procedūros saugumu, apžiūri kliento odą, pagal tai parenka saugiausius lazerio impulsus ir atlieka bandymas ant mažo odos ploto stebint kaip oda reaguoja į lazerio šviesą. Taigi, priešingai nei įprasta manyti, plaukelių šalinimas lazeriu nėra nei skausminga nei pavojinga odai procedūra – jos metu jausite tik lengvą odos dilgčiojimą.

2 mitas: plaukų šalinimas lazeriu gali sukelti vėžį

Vėžys – tai viena pavojingiausių ir paslaptingiausių ligų, tačiau tikėti mitais, kad plaukų šalinimui skirti lazeriai sukelia vėžį nereikėtų. Iki šiol pasaulyje nėra užfiksuotas nei vienas atvejis, kai onkologinės ligos priežastis būtų plaukų šalinimas lazeriu. Čia svarbu žinoti, kad lazerinis plaukų šalinimo aparatas neskleidžia ultravioletinių (UV) spindulių, kurie randami saulės spinduliuose (t. y. UVA ir UVB) ir kurie gali pažeisti ląstelių DNR, sukelti odos vėžį. Aleksandrito lazeriai skleidžia tik nejonizuojančią koncentruoto šviesos šaltinio spinduliuotę, kuri sukuria labai smulkų lazerio spindulį skirtą plaukų folikulams sunaikinti. Be to, kaip jau minėta anksčiau, lazeris veikia tik plaukų folikulus ir neliečia odos aplink, todėl nesukelia jokio pavojaus vėžio atsiradimui.

blank
Nemokama nuotrauka iš nuotraukų svetainės: unsplash.com

3 mitas: plaukų šalinimas lazeriu gali pakenkti vidaus organams

Tai taip pat yra mitas. Grožio klinikose naudojami lazeriai skleidžia labai minimalią spinduliuotę, kuri įsiskverbia į odą 1-4 mm gylyje, bet nepasiekia vidaus organų. Be to, lazerio spindulys veikia tik tas ląsteles, kuriose yra melanino, todėl baimintis dėl lazerio sukeliamų vidaus organų problemų ar nevaisingumo pavojaus tikrai neverta. Plaukelių šalinimo lazeriu procedūra yra visiškai nekenksminga žmogaus organizmui, ją saugu atlikti tiek ant plonos veido ar kaklo odos, tiek bikini zonoje.

Tiesa, plaukelių šalinimo procedūros nepatartina atlikti nėščioms moterims. Taip yra dėl pasikeitusių hormonų kūne. Nors procedūra nėra skausminga, padidėjus hormonų kiekiui organizme bet koks dilgčiojimas gali atrodyti kaip stiprus skausmas. Laukiantis vaiko patartina vengti bet kokio stresą ar skausmą keliančių procedūrų. Be to, hormonai padidina melanino gamybą organizme, dėl ko procedūros metu gali atsirasti pigmentinių dėmių.

Tinkamas pasiruošimas garantuoja procedūros efektyvumą

Plaukelių šalinimas lazeriu nėra pavojinga sveikatai procedūra, tačiau norint gauti efektyviausią rezultatą svarbu tinkamai jai pasiruošti. Gydytojai-dermatologai pataria prieš ir po procedūros 4 savaites nesideginti saulėje ar soliariume, taip pat nenaudoti savaiminio įdegio kremų – kuo šviesesnė oda, tuo greičiau bus pasiekti rezultatai. Taip pat 4 savaites iki procedūros svarbu nedepiliuoti ir nepešioti plaukelių – ištraukus plauko folikulą procedūra bus neefektyvi. Skusti plaukelius galima ir tai reikėtų padaryti 12-24 val. prieš procedūrą. Jeigu vartojate antibiotikus arba izotretinoino vaistus spuogų gydymui, procedūrą taip pat rekomenduojama atidėti – tai gali padidinti lazerio komplikacijų riziką. Pasirinkus depiliuoti veido zoną atkreipkite dėmesį ar neturite pūslelinės. Jeigu turite ar pastebite pirmuosius ligos požymius vartokite pūslelinę gydančius vaistus – plaukų šalinimas lazeriu bus atliktas tik po profilaktinio gydymo.

Kiek procedūrų reikia siekiant tobuliausio rezultato?

Nepageidaujamus plaukelius Aleksandrito lazeriu galima šalinti iš įvairių kūno vietų. Moterys dažniausiai nori turėti švelnias kojas, atsikratyti ūselių, kasdienės pažastų ar bikini zonos priežiūros procedūrų. Tuo tarpu vyrai dažniau renkasi plaukelius šalinti nuo kaklo, krūtinės, pažastų ar nugaros srities. Priklausomai nuo srities, odos spalvos ir plaukų storio, plaukelių šalinimas lazeriu gali užtrukti nuo kelių minučių iki valandos. Tačiau ilgalaikiam rezultatui pasiekti vieno procedūros seanso neužteks. Specialistai rekomenduoja šią procedūrą kartoti 6-8 kartus, kas 4-10 savaičių. Apie tai, kiekvieną individualiai iš anksto informuoja gydytojai-dermatologai.

Pabaigai

Yra daugybė mitų, susijusių su plaukų šalinimu lazeriu. Galbūt kai kurie anksčiau buvo teisingi, tačiau tobulėjant technologijoms, gydymas pasikeitė į gerąją pusę. Dabar plaukų šalinimas lazeriu yra visiškai saugi ir efektyvi kosmetinė procedūra tiek moterims tiek vyrams norintiems ilgam laikui mėgautis lygia oda be kasdienio skutimosi vienkartiniais peiliukais ar plaukelių depiliacijos vašku.

Užs. 546

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: