Žolininkas Marius Lasinskas rokiškėnus mokė nepamiršti trijų taisyklių: tinkamai nusiteikti, nepakenkti gamtai ir jai padėkoti. R. Keliuotytės nuotr.

Viliojo vaistininko išminčiaus vaizdinys

M. Lasinskas visuomet žinojo, jog rinksis mediciną, tačiau gydytoju ar chirurgu, kaip siūlė brolis, tapti nenorėjo – bijo kraujo. Odontologo specialybė irgi netraukė, bet visuomet žavėjo vaistininko išminčiaus vaizdinys. To, kuris pataria, padeda sveikti. „Taigi nutariau studijuoti farmaciją ir Kauno medicinos universitete įgijau šios specialybės magistro laipsnį. Metus dirbau vaistinėje, po to – farmacijos kompanijoje. Nors gyvenimas buvo sotus, supratau – tai ne man, todėl pasukau kitu keliu. Suvoliau, kad yra ir natūralesnių būdų gydyti – ne vien chemija“, – pasakoja M. Lasinskas, pasukęs žolininko keliu.

Dar studijuodamas farmaciją jis susipažino su augalų pasauliu ir ėmė į jį gilintis ne vien iš knygų. Išėjo į gamtą. „Tik gamtoje gali gerai pažinti augalus, ne iš paveiksliukų. Vėjas papūtė, augalo lapelis pasisuko, ir jau neatpažįsti žolelės, matytos nuotraukoje. Labai daug praktinių žinių gavau iš garsiųjų mūsų žolininkų Edvardo Kazlausko, Jadvygos Balvočiūtės, kitų – mokiausi iš jų“, – sako M. Lasinskas. 

Tabletė – ne saldainis

Dirbdamas vaistinėje M. Lasinskas pardavęs daug vaistų ir pamatęs, kiek žmonės jų vartoja. Neįtikėtina. „O juk tabletė – ne saldainis. Dabar žmogui visko reikia greitai, iš karto. Susirgo – vaistininko prašo kažko tokio, kad greitai pasveiktų. Nuo peršalimo įsimeta simptomus malšinančių stiprių vaistų, ir ne vieną, o keturis pakelius per dieną. O jeigu akcija? Perka pakuotėmis. Džiaugiasi pasveikę per pora dienų. Tik ar tikrai pasveiksta? Ar tik ligą lapais pridengia? Juk pakelyje stiprių vaistų yra gramas paracetamolio. O jei ne vieną ir ne du pakelius išgeria? Kiek paracetamolio gauna? Didžiulis krūvis kepenims. Tik niekas apie tai nemąsto, o po kurio laiko liga rimčiau pakrutina ir stiprūs vaistai nebepadės“, – perspėja žolininkas.

Taip pat veikia ir kiti vaistai. Sloga? Lašiname lašus – viską nustumiame gilyn į plaučius; mitybos keisti nenori, o prašo stebuklingos žolelės nuo refliukso ar skrandžio rūgštingumo.

„Būna, sulaukiu ir tokių prašymų: „Mariau, duok ką nors nuo rūgštingumo, nes nebegaliu kavos su šokoladu gerti, cepelinų valgyti.“ Ką bepasiūlysi?“ – apie neteisingą požiūrį į sveikatą su humoru kalba žolininkas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie