blank

  1. Antioksidacinis poveikis

Kurkuminas pasižymi stipriomis antioksidacinėmis savybėmis, o tai reiškia, kad jis gali padėti apsaugoti organizmą nuo kenksmingų laisvųjų radikalų, kurie gali sukelti oksidacinę pažaidą. Oksidacinis stresas gali būti susijęs su įvairiomis lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip vėžys, širdies ligos ir Alzheimerio liga. Antioksidacinis kurkumino poveikis gali padėti neutralizuoti laisvuosius radikalus ir sumažinti ligų riziką. Plačiau apie kurkumino antioksidacinį poveikį galite sužinoti ECOSH tinklaraštyje pateiktame straipsnyje „Kurkumino savybės – antioksidantas, gali mažinti uždegimą, saugoti ląsteles“.

  1. Priešuždegiminės savybės

Lėtinis uždegimas yra pagrindinė daugelio ligų, įskaitant artritą, metabolinį sindromą ir tam tikrų rūšių vėžį, priežastis. Nustatyta, kad kurkuminas pasižymi stipriu priešuždegiminiu poveikiu, nes slopina įvairius molekulinius kelius, susijusius su uždegimu.

  1. Potenciali kova su vėžiu

Tyrimai parodė, kad kurkuminas gali būti svarbus tam tikrų rūšių vėžio prevencijai ir gydymui. Jis gali slopinti vėžinių ląstelių augimą ir plitimą ir net sukelti vėžinių ląstelių programuotą ląstelių mirtį (apoptozę). Be to, kurkuminas gali padėti sumažinti šalutinį chemoterapijos poveikį ir padidinti jos veiksmingumą, todėl jis yra perspektyvus papildomas vėžio gydymo būdas.

  1. Pagalba smegenų funkcijai

blank

Nustatyta, kad kurkuminas pereina kraujo-smegenų barjerą, todėl gali daryti teigiamą poveikį smegenų sveikatai. Jis gali padidinti smegenų neurotrofinio faktoriaus (BDNF), baltymo, kuris dalyvauja smegenų ląstelių augime ir išlikime, kiekį. Mažas BDNF kiekis siejamas su tokiomis ligomis kaip depresija ir Alzheimerio liga.

  1. Geresnei sąnarių funkcijai

Įrodyta, kad kurkuminas pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, kurios taip pat gali būti naudingos sąnarių sveikatai. Jis gali padėti sumažinti skausmą, sustingimą ir patinimą, susijusius su tokiomis ligomis kaip artritas. Nustatyta, kad kurkuminas slopina sąnarių uždegimą sukeliančius fermentus ir citokinus, todėl asmenims, turintiems sąnarių uždegimą, gali palengvinti būklę.

  1. Teigiamas poveikis širdžiai

Širdies ligos yra pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje, o kurkuminas gali padėti sumažinti jų rizikos veiksnius. Jis gali pagerinti endotelio, kraujagyslių gleivinės, kuri atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant kraujospūdį ir užkertant kelią krešulių susidarymui, funkciją. Be to, įrodyta, kad kurkuminas mažina MTL (blogojo) cholesterolio kiekį ir oksidacinį stresą, kurie abu yra svarbūs širdies ligų sukėlėjai.

  1. Cukraus kiekio kraujyje subalansavimas

Tyrimai rodo, kad kurkuminas gali padėti sureguliuoti cukraus kiekį kraujyje gerindamas jautrumą insulinui ir mažindamas atsparumą insulinui. Pagerindamas gliukozės pasisavinimą ląstelėse ir sumažindamas gliukozės gamybą kepenyse, kurkuminas gali padėti išvengti ir valdyti tokias ligas kaip antrojo tipo diabetas. Tačiau šiems rezultatams patvirtinti reikia atlikti tolesnius didelės apimties tyrimus.

  1. Antidepresinis poveikis

Kai kuriuose tyrimuose nagrinėtas kurkumino kaip alternatyvaus depresijos gydymo metodo potencialas. Teigiama, kad kurkumino gebėjimas didinti BDNF kiekį, mažinti uždegimą ir moduliuoti neurotransmiterius, tokius kaip serotoninas ir dopaminas, gali prisidėti prie jo antidepresinio poveikio. Nors tai teikia vilčių, reikia atlikti daugiau tyrimų, kad būtų nustatyta optimali kurkumino dozė ir veiksmingumas gydant depresiją.

Užs. R0073

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: