Visi esame girdėję siaubingų istorijų apie nenusisekusį auskarų vėrimą. Infekcijos, patinimas, alergija ar skausmas, atsiradę dėl netinkamos priežiūros, gali sukelti nemažai problemų. Todėl dalinamės svarbiausiais patarimais, kaip reikėtų prižiūrėti ką tik pravertas ausis.

  1. Kuo mažiau sąlyčio

Pirmas ir pats svarbiausias patarimas – stengtis kuo mažiau liesti ką tik pravertą ausį ir patį auskarą. Tai tuo labiau draudžiama daryti nešvariomis rankomis. Liečiant ausį nenusiplovus rankų persiduoda mikrobai ir gali kilti infekcija. Jei vis dėlto prireikė paliesti ausį, privalu prieš tai visada kruopščiai nusiplauti rankas. Tam užteks muilo, vandens ir švaraus rankšluosčio.

Patartina vengti kontakto ne tik su rankomis. Plaukuose yra susikaupę šampūnas, kondicionierius, plaukų lakas, įvairios bakterijos ir nešvarumai. Kad bakterijos iš plaukų nepersiduotų ką tik pravertai vietai, bent pirmąjį mėnesį miegokite su užmestais ant galvos plaukais. Laikydami juos atokiau nuo ausų ne tik užkirsite kelią infekcijai, bet ir neleisite, kad miegant auskaras įsipainiotų. Taip pat stenkitės, kad ant auskaro nepatektų kvepalų, makiažo ar kitų medžiagų. Jei ant ausies vis dėlto pateko produkto, nedelsdami ją dezinfekuokite.

Kartais problemų gali sukelti miegojimas ant pradurtos ausies. Tokiu atveju gali pagelbėti plonesnė kelioninė pagalvėlė, kuri taip stipriai nespaustų ausies. Taip pat galima susukti švarius medvilninius marškinėlius arba paklodę ir uždėti ant pagalvės, kad gulint ant šono ausis nebūtų tiesiogiai spaudžiama.

Daug sudirgimų atsiranda ir dėl netyčinio auskarų užkliudymo. Elkitės atsargiai atlikdami kasdienius darbus, pavyzdžiui, šukuodamiesi ar rengdamiesi. Saugokitės smūgių ir atsitrenkimų. Kol ausis gyja, patariama vengti komandinio sporto arba pasirūpinti auskaro apsauga.

  1. Tinkama valymo priemonė ir procedūra

Iš gausios pasiūlos sunku išsirinkti tinkamiausią ką tik pravertos skylutės valymo priemonę. Verdamiesi ausis galite pasiklausti profesionalo, kas būtų geriausias sprendimas. Jei rekomenduota priemonė nepadeda ir atsiranda problemų, juvelyrai dažnai siūlo išbandyti sūrų vandenį, vandenilio peroksidą ar spiritą. Pastarasis gali šiek tiek kandžiotis ir išsausinti odą. Kai pamatysite, kad oda tapo per sausa, pakeiskite spiritą švelnesne priemone. Sūrus vanduo dezinfekuoja, mažiau pažeidžia odos audinius ir yra pigesnis.

Įprasta ką tik pravertas ausis valyti 2 kartus per dieną – ryte ir vakare. Švariu vatos gumulėliu užtepkite priemonės ir ant auskaro priekio, ir ant galo. Dezinfekuokite ir vietą aplink auskarą. Patariama valant porą kartų pasukti auskarą su švariomis rankomis. Tai geriausia daryti ką tik išvalius vėrimo vietą, nes tada oda būna sudrėkinta ir išsaugo elastingumą. Toks pasukiojimas užtikrina, kad auskaras neįaugs ir netgi gali pagreitinti gijimo procesą. Svarbiausia – nesukioti per daug agresyviai ir ne tada, kai vėrimo vieta sausa. Tada ji gali būti sukrešėjusi ar lipni, o auskaro sukimas sukelti dirginimą.

  1. Neišimkite auskarų per anksti

Jokiu būdu negalima išimti gydomųjų auskarų per anksti – skylutės labai greitai užsiveria. Tai, kiek laiko teks nešioti gydomuosius auskarus, priklauso nuo vėrimo vietos. Ausų lezgeliai gyja apie 2-3 mėnesius, o kremzlės – nuo 3 iki 10 mėnesių. Kai ausis nustoja skaudėti, tinti ir išskirti skystį, o paraudimas išnyksta – vadinasi, ausis užgijo. Tada gydomuosius auskarus galima pakeisti paprastais. Tačiau būtina ir toliau ištisai nešioti auskarus bent metus, kad skylutės neužsivertų ir susidarytų tunelis.

  1. Investavimas į auskarų kokybę

Kai pagaliau galėsite gydomuosius auskarus pakeisti paprastais, rinkitės atidžiai. Venkite iškart puoštis pigiais gaminiais – tai gali sukelti problemų, dėl kurių tektų vėl grįžti prie gydomųjų auskarų. Pirmaisiais metais ausys būna jautresnės, o alerginės reakcijos norisi mažiausiai. Juvelyrai rekomenduoja nešioti geltonojo aukso auskarus visus pirmuosius metus, nes šis metalas grynesnis už daugumą kitų. Taip apsisaugoma nuo patinimo ir infekcijų. Kokybiškus auksinius auskarus siūlo UAB „Aukso sala“.

  1. Venkite vandens telkinių

Vos tik prasidūrus ausį jos negalima šlapinti parą. Vėliau duše tekantis vanduo tampa netgi naudingas gijimui. Jis išvalo natūraliai susidariusias nuosėdas ir kitus nešvarumus. Tik įsitikinkite, kad ant pravertos vietos nepatenka šampūno ar kitų priemonių. Plaudami galvą palenkite ją taip, kad plaukai būtų po vandeniu, o auskaras liktų sausas. Laikykite galvą tokioje padėtyje, kol šampūnas ir kondicionierius bus visiškai išplauti iš plaukų.

Reikia saugotis tik planuojant maudytis vandens telkiniuose. Prieš apsilankant baseine, sūkurinėje vonioje ar maudantis jūroje, upėje arba ežere rekomenduojama palaukti bent 6 savaites, kol ausis užgis tinkamai. Vandens telkiniai gali būti bakterijų pernešėjai, o baseine esantis chloras – nemalonus dirgiklis ką tik pravertoms ausims.

Infekcijų, patinimų, alerginių reakcijų ir kitų nemalonumų galima išvengti. Tereikia kruopščiai valyti auskarą, vengti užkliudymų, vandens telkinių bei sąlyčio su nešvarumais ir neišimti gydomųjų auskarų per anksti. Galiausiai svarbu investuoti į kokybiškus auskarus, kad būtų užkirstas kelias bet kokiems nesklandumams.

Užs. 1381

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: