blank

– Kokie įstaigai buvo 2022-ieji? Kokiais darbais labiausiai džiaugiatės? Kokie pasiekimai didžiausi?

– Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centrui 2022 m. buvo santykinai ramūs, stabilūs. Aprimus COVID-19 infekcijai, grįžome į normalų darbo ritmą. Žinoma, keitėsi darbo organizavimo tvarka: atskiriant pacientų srautus, karščiuojančius pacientus priimame tam skirtose patalpose,  išliko registracija laboratoriniams tyrimams atlikti, skiepams, įstaigoje atliekami greitieji antigeniniai COVID-19 infekcijos tyrimai.

Metų pabaigoje išmontavome mobiliojo punkto palapinę, kuri mums tarnavo COVID-19 infekcijos masinio testavimo metu.

Ruošdamiesi ekstremalioms situacijoms, rajono savivaldybės biudžeto lėšomis Rokiškio poliklinikoje įsirengėme elektros generatorių.

– Kokias naujas paslaugas sėkmingai įdiegėte šiemet?

– Metų pradžioje pradėjome įgyvendinti pilotinį projektą, finansuojamą iš Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų, „Šeimų lankymo, teikiant ankstyvosios intervencijos paslaugas, modelio įdiegimas VšĮ Rokiškio PASPC“. Šio projekto metu prižiūrimos, konsultuojamos 25 rajono nėščios moterys ir mamos, auginančios vaikus iki 2 metų. Projektą kuruoja Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU), jo metu įstaigos darbuotojas taps kvalifikuotu šeimų lankymo specialistu.

2022 m. gerokai išaugo ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) teikimo apimtys. Pastebime, kad tokių paslaugų labai reikia rajono gyventojams. ASPN komanda teikia ne tik slaugos paslaugas, bet ir visapusiškai įvertina paciento poreikius, esant poreikiui pasitelkdama socialinius darbuotojus, kitas organizacijas. ASPN komanda gali suteikti ir tokias paslaugas kaip: gulinčio paciento maudymas, kompensacinių priemonių parinkimas, kineziterapinės paslaugos namuose ir pan. Beje, ateinančiais metais ši komanda dirbs kasdien, įskaitant savaitgalius, todėl paslaugų prieinamumas dar labiau pagerės.

– Kokie šiemet buvo rajono gyventojų prevencijos rodikliai?

– Įstaiga gali pasidžiaugti gerais ligų prevencijos įgyvendinimo rezultatais. Panevėžio teritorinės ligonių kasos duomenimis, pirmaujame beveik visų prevencinių programų įgyvenimo srityje tarp Panevėžio regiono gydymo įstaigų.

– Kokių sričių specialistai per šiuos metus pradėjo darbą įstaigoje?

– Šiais metais sulaukėme pirmųjų šeimos gydytojų rezidentų. Tai mums nauja darbo su rezidentais patirtis. Šie jauni gydytojai ne tik mokosi, bet ir nemažai gelbėja praktikiniame darbe. Turime vilties, kad jauni gydytojai, padirbėję mūsų įstaigoje studijų metais, rinksis ją kaip darbovietę.

Šiemet įstaigoje įsidarbino dvi iš Ukrainos pasitraukusios moterys: slaugytoja Oleksandra ir gydytoja odontologė Valeriia. Esame labai patenkinti jų darbu, tai – atsakingos, profesionalios darbuotojos, stengiasi suprasti mūsų kalbą, kad susikalbėtų su pacientais. Į kolektyvą integravosi lengvai, nes kolegos puikiai supranta sudėtingą Ukrainos žmonių padėtį karo metu.

Taip pat šiemet įstaigoje pradėjo dirbti 2 šeimos gydytojai, 4 slaugytojai, gydytojo odontologo padėjėjas, burnos higienistas.

Deja, metai pažymėti ir skaudžios netekties. Vasarą į amžinybę išlydėjome ilgametę mūsų įstaigos šeimos gydytoją Rimą Baltrūnienę.

– Kokie komandos pasiekimai 2022-aisiais džiugino?

– Džiugu, kad šiais metais dvi įstaigos darbuotojos buvo įvertintos Sveikatos apsaugos ministerijos ir apdovanotos: Nusipelniusio Lietuvos gydytojo vardas suteiktas ir garbės ženklas įteiktas vidaus ligų gydytojai Virginijai Daščioraitei, Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardas suteiktas ir garbės ženklas įteiktas bendrosios praktikos slaugytojai Rasai Mažeikienei.

2022 m. pabaigoje ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) komanda dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos organizuotame ASPN komandų fotografijų konkurse, kur užėmė antrąją vietą. Už puikias fotografijas esame dėkingi laikraščio „Gimtasis Rokiškis“ žurnalistui Andriui Staniui.

– Kaip prisidėjote prie paramos karo siaubiamai Ukrainai?

– Šie metai mus, kaip ir visą pasaulį, skaudžiai palietė dėl karo Ukrainoje. Dar vasarą Ukrainos gyventojams dovanojome įstaigoje nenaudojamą GMP automobilį. Prie šios kilnios misijos prisidėjo ir rajono verslas: Aloyzo Jočio įmonė neatlygintinai suremontavo automobilį, UAB „Egrena“ padovanojo naują akumuliatorių.

– Kokių ateinančių metų tikitės?

– Ateinantys metai atneš nemažai iššūkių, nes jau liepos mėnesį vyks greitosios medicinos pagalbos centralizacija, pradės ryškėti sveikatos sistemos pertvarkos gairės. Permainos sveikatos sistemoje vyksta nuolat, todėl neleidžia sustoti, privalome neatsilikti nuo besikeičiančios aplinkos, kintančių pacientų poreikių.

Ko palinkėtumėte savo kolektyvui artėjančių Naujųjų metų proga?

– Kolektyvui linkiu sutelktumo, sveikatos, kuo mažiau iššūkių, kurie destabilizuotų veiklą, visada surasti geriausią sprendimą kartu su pacientu jo sveikatos labui ir, žinoma, atiduodant save pacientui, nepamiršti savęs.

Užs. 1382

saukstasakute
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: