Ant gimnazijos pagrindinių laiptų – 45-oji vaižgantiečių laida, susitikusi po 50 metų. 1969 m. gimnaziją baigė 100 abiturientų. Priekyje (iš kairės) dabartinė gimnazijos direktorė Diana Guzienė ir trijų klasių auklėtojos Laima Kaupienė, Genė Indrašienė ir Vanda Vasiliauskienė. A. Minkevičienės nuotr.

Auklėtojoms – ypatinga šiluma

Daugiau nei pusė buvusių 45-osios laidos abiturientų susitrinko į 50-mečio susitikimą gimnazijoje. Net patys netikėjo, kad į kvietimą vėl susibėgti taip gausiai atsilieps. B ir C klasių susitikimai vyksta kas penkeri metai, o A klasė po mokyklos baigimo beveik nebuvo susitikusi. Tad šeštadienį prie gimnazijos būta nemažai „naujų pažinčių“: teko lyg iš naujo susipažinti, nes laikas šiek tiek pakeitė veidus ir figūras. Tokios „pažintys“ vieniems kėlė juoką, kitiems traukė ašarą.

Šioje emocijų puotoje žibėjo auklėtojos Vanda Vasiliauskienė, Genė Indrašienė ir Laima Kaupienė. Joms – šilčiausios padėkos, gėlės ir auklėtinių šmaikštūs mokyklinių metų prisiminimai. Buvusi lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, lietuvybės puoselėtoja, Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenės ir Vydūno lietuvių kultūros draugijos tarybos narė, Karaliaučiaus‑Kaliningrado krašto regioninės lietuvių kalbos mokytojų asociacijos viena įkūrėjų, Karaliaučiaus krašto lietuvių kultūros draugijos „Birutė“ tarybos narė ir šios draugijos laikraščio „Naujoji aušra“ redaktorė,  knygos apie Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenę „Godų duženos tikrovėje“, eilėraščių ir prisiminimų knygos „Brydė per gyvenimą“ autorė V. Vasiliauskienė apiberta ypatingu vaižgantiečių  dėmesiu. Auklėtiniai atsiprašė gal ir neišmokę gimtosios kalbos tobulai, bet pedagogės pasodintą lietuvybės medį užaugino savo vaikuose ir anūkuose. Iš šiol buvę auklėtiniai graibsto auklėtojos eilėraščius ir prisiminimus.

Apie sutiktuves, vestuves ir pažadus

Su mokytoja G. Indrašiene, mokiusia vokiečių, auklėtiniai sveikinosi vokiškai, įrodydami, kad jos pastangos nepamirštos. L. Kaupienei „teko“ prisiminti, kaip ją, gražuole vadintą pedagogę, auklėtiniai „apženijo“… Buvusius vaižgantiečius pasitikusi dabartinė gimnazijos direktorė Diana Guzienė, pati baigusi šią ugdymo įstaigą,  neslėpė: tokie buvusių auklėtinių sugrįžimai augina gimnaziją ir jos svarbą mūsų kraštui. Prieš 50 metų gimnaziją baigę abiturientai suskaičiavo, kad šiuo metu iš jų buvusių mokytojų tebedirbs tik vienas – Eugenijus Klimas, chemijos mokytojas.

Po trumpo pasibuvimo gimnazijos aktų salėje buvę abiturientai „išsibėgiojo“ po savo klases, o vėliau  ilgai vakarojo Rokiškio krašto muziejaus oficinoje. Čia būta ir pažadų tokių susitikimų neatidėlioti dešimtmečiams, o rengti kur kas dažniau. Prisiminimui susitikimo organizatoriai parengė ir atminimo dovanų – fotografijų albumus su Paskutinio skambučio šventės (1969 m.) ir mokyklinių metų akimirkomis.

Projektą iš dalies remia

 

 

 

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
VidasStasikas Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Vidas
Vidas

Visi buvo auklėjami ir mokami vienodai, tačiau vieni kūrė Nepriklausomą Lietuvą, kiti- komunizmo rytojų. Pavyzdžiui, Lenino ordininkas statė komunizmą Rokiškio paukštininkystės t.ų. , o E. Baršys- jį griovė, būdamas Sąjūdžio šauklys rajone, patriotas.

Stasikas
Stasikas

Gražu, nuostabu. Krenta į akis, kad leninietis V. Saulis ir čia visur pirmas… Kur be jo.