R. Keliuotytės nuotr.

Mato Rokiškio progresą

„Man pažįstamas šis kraštas. Gimiau ir augau kaimynystėje – Kriaunose, ten tebegyvena mano tėvai, todėl grįžti man nebuvo sunku, nors su šeima ketiname kurtis Rokiškyje. Beje, mano žmona rokiškietė, todėl čia nesvetima“, – sako dar tik į ketvirtą dešimtį įkopęs naujasis Jūžintų seniūnas.

Vilniaus konservatoriją, Vilniaus kolegiją, Vilniaus edukologijos universitetą baigęs, ką tik iš sostinės atsikraustęs seniūnas sako, kad Rokiškis jam patinka ir, jo nuomone, šeimai čia yra viskas, ko būtiniausia reikia. „Matau, kaip Rokiškis progresuoja tinkama linkme. Atsirado baseinas, įsibėgėja kultūrinis gyvenimas, vyksta daug renginių, yra ir darželiai vaikams, miesto komunikacija sutvarkyta, poliklinika – viskas yra, kas būtina, o ir atstumai nedideli“, – vardina pastebėtus privalumus V. Stakys.

Kaimo gyvenimas pažįstamas iš vaikystės

Paklaustas, kas paskatino jauną šeimą atsisakyti gyvenimo Vilniuje ir grįžti į tuštėjantį regioną, V. Stakys neslepia, kad visuomet žinojo, jog grįš. „Tik nežinojau, kad taip greitai. Bet taip jau susiklostė aplinkybės ir jomis pasinaudojau. O šiaip nesu parketinis kostiumuotas berniukas. Esu kaimo, gamtos vaikas, myliu mišką, mėgstu grybauti, žvejoti, moku visus ūkiškus darbus ir juos išmanau, todėl šis sprendimas man nebuvo spontaniškas, tik mano žmonai tai buvo tikras netikėtumas“, – šypsosi V. Stakys, pridurdamas, kad žmona ir sūnus kol kas liko Vilniuje, nes laukia džiugaus įvykio – šeimos pagausėjimo.

„Žmona ketina gimdyti Vilniuje, o aš tuo tarpu kibau į naująjį darbą ir intensyviai ieškau Rokiškyje mums būsto. Tai tikras iššūkis, kol kas nieko tinkamo nepavyksta rasti, būstų pasiūla labai menka, nors į paieškas įtraukiau nemenkas pajėgas“, – įsikūrimo rūpesčiais dalinasi pašnekovas ir kol kas glaudžiasi Kriaunose pas tėvus.

„Nuo Kriaunų iki Jūžintų, kur įsikūrusi seniūnija, netoli. Dar niekaip neįprantu, kad rytais važiuojant į darbą nereikia vargti transporto kamščiuose, jokio streso, pypsėjimų. Skambinu žmonai ir sakau: „Įsivaizduoji, šiandien ryte kelyje pasitaikė vos viena mašina. Seniai patirtas komfortas po sostinės grūsčių“, – vertina vieną iš kaimo privalumų V. Stakys.

Iš pradžių – neatidėliotini darbai, pokyčiai – vėliau

Tik kaimo teikiamomis erdvėmis ir ramybe naujajam seniūnui dar nėra kada pasidžiaugti – seniūnijoje rado daug susikaupusių ir neatidėliotinų darbų.

Vos savaitę dirbantis V. Stakys sako, kad, turi viziją, turi daug planų, ką galima būtų nuveikti seniūnijoje, tik iš pradžių nori atlikti visus neatidėliotinus darbus, tuomet stengsis su visais susipažinti, susitikti su seniūnaičiais, žmonėmis, įsiklausyti į problemas ir kartu ieškoti sprendimų.

„Viską planuoju daryti ir spręsti kartu su kitais, su komanda, įsiklausydamas, įsigilindamas, pats pamatydamas. Viską noriu pats žinoti ir iš esmės. Net kur kuris seniūnijos darbuotojas šiuo metu pjauna žolę“, – sako Jūžintų seniūnas.

Paklaustas, kokias mato didžiausias seniūnijos problemas, V. Stakys nesiryžo įvardinti kurios nors vienos. „Visas ūkis gana apleistas ir reikalauja dėmesio: ir keliai, ir neišpręstos geriamojo vandens problemos, ir socialiniai reikalai. Matau tas problemas, bet nesiimu vertinti, kodėl jos atsirado, kodėl nebuvo sprendžiamos, man dar reikia įsigilinti, dar reikia laiko“, – teigia Jūžintų seniūnas, prisipažinęs, kad vos spėjo bent jau apvažiuoti visą seniūniją.

„Pasidarėme tokią ekskursiją kartu su pavaduotoju Nidijumi Aukštikalniu. Žinojau šį kraštą, bet dabar vaizdas aiškesnis“, – sako V. Stakys.

Vienas iš prioritetų – jaunimas

Jūžintų seniūnija – viena iš didesnių Rokiškio rajone, užimanti 19 tūkstančių ha plotą ir turinti 1526 gyventojus. V. Stakys paskaičiavo, kad tiek pagal plotą, tiek pagal gyventojų skaičių ji atsiduria šeštoje vietoje. „Džiaugiuosi, kad per pirmąją mano darbo savaitę Jūžintų seniūnijoje prisiregistravo du nauji gyventojai. Norisi, kad jų atsirastų vis daugiau, kad taptume vienais iš lyderių rajone‘, – neslepia ambicijų V. Stakys.

Pasak seniūno, pavyzdžiui, dabar Jūžintų miestelis po šv. Baltramiejaus atlaidų visiškai ištuštėja, čia vasarojęs jaunimas išvyksta kas kur. Aišku, ne visur seniūnijoje taip yra, pavyzdžiui Laibgaliuose nei jaunimo, nei vaikų netrūksta. „Labai daug dėmesio ketinu skirti jaunimui, vaikams, kad jiems čia būtų gera gyventi, būtų ką veikti, būtų darželių vaikams, kad jie norėtų gyventi mūsų seniūnijoje“, – apie vieną iš savo veiklos prioritetų kalba seniūnas.

V. Stakys sako, kad pats žaidžia futbolą, mėgsta krepšinį. „Pasistengsiu įtraukti jaunimą į šias veiklas. Vilniaus migracijos valdyboje, kur dirbau pastarąjį dešimtmetį, turėjome futbolo komandą, buvom geri žaidėjai, ne kartą esame laimėję prizines vietas visoje Europoje. Turimą patirtį panaudosiu ir čia“, – teigia naujasis seniūnas.

Nepamirš socialiai silpniausių

V. Stakys, paprašytas įvardyti ir kitus savo veiklos prioritetus, teigė, kad, be abejo, dėmesį skirs ne tik jaunimui, bet visiems ir ypač senyvo amžiaus, socialiai silpniausiems visuomenės sluoksniams, daugiavaikėms šeimoms. „Tikrai matysiu ir jauną, ir seną, padėsiu kiek galėsiu“, – žada naujasis seniūnas.

O patirties darbe su silpniausiais socialiniais sluoksniais V. Stakys turi daug. Vilniaus migracijos valdyboje dirbo moderatoriumi skyriuje, aptarnaujančiame ir teikiančiame mobilias paslaugas LR piliečiams, turintiems negalią, vienišiems senukams, asocialiems asmenims. „Mūsų skyrius rūpinosi, kad tie, kurie negali patys atvykti ir pasirūpinti dokumentų sutvarkymu, neliktų be jų. Važiuodavome patys ir teikdavome paslaugas namuose, įkalinimo įstaigose, globos namuose, todėl puikiai žinau, kaip silpniausi mūsų visuomenės nariai gyvena, su kokiomis problemomis susiduria“, – pastebi V. Stakys, Jūžintų seniūnijoje ketinantis pats asmeniškai visus aplankyti, pabendrauti, iš pirmų lūpų išgirsti apie problemas.

Negaili gerų žodžių klebonui

Seniūnas džiaugiasi, kad, bendradarbiaujant su Jūžintų klebonija, jau pavyko išspręsti vieną situaciją. „Vienas senyvo amžiaus žmogus, kuriam tikrai reikėjo globos, jau turi kur saugiai ir komfortabiliai gyventi. Labai tuo džiaugiuosi“, – sako V. Stakys.

Seniūnas sako, kad ypač džiaugiasi pažintimi su Jūžintų klebonu Leonu Linda. „Esu nerealiai nustebęs. Nesitikėjau čia sutikti tokių plačių pažiūrų, tokio plataus matymo, tokio gilaus žmogaus. Esu sužavėtas Jūžintų klebonu, man jis tapo dideliu autoritetu. Neperdedu nė vieno žodžio. Jūžintams tikrai pasisekė, kad turi tokį kleboną“, – negaili pagyrų ir gerų žodžių klebonui L. Lindai Jūžintų seniūnas.

Stengsis visus sutelkti darbams

Paklaustas, ar seniūnas taip jau viską gali, visus ūkinius reikalus, socialines problemas išspręsti, V. Stakys mano, kad nors daug kur seniūnas negali priimti sprendimų, bet juos įtakoti tikrai gali. Kad ir problemų sprendimą dėl geriamojo vandens, su kuriuo susiduria Rageliai. „ne tik Rageliai. Tai „Rokiškio vandens“ ūkis, bet kalbėti, priminti, kad reikalai būtų sprendžiami, kad pajudėtų, seniūnas gali“, – įsitikinęs V. Stakys.

„Nenutylėsiu ir neignoruosiu jokios problemos, net, jei ji nepriklauso seniūnijos kompetencijai. Stengsiuosi, kad jos būtų matomos, girdimos, sprendžiamos“, – žada V. Stakys, artimiausiu metu ketinantis susitikti su seniūnaičiais ir aptarti skaudžiausius reikalus.

„Reikalų šimtai, todėl kol kas telkiuosi į svarbiausius, ilgainiui viskas stos į savo vėžes, tuomet galvosim ir apie laisvalaikį, šventes. Žinau, kokios kažkada tradicinės šventės čia buvo švenčiamos, gal kai kurias atgaivinsime, gal bendrai sugalvosime naujų. Turiu didelę kultūrinę patirtį, esu baigęs Vilniaus konservatoriją, esu instrumentalistas, groju pučiamaisiais, bet galiu pagroti daugeliu instrumentų, kad ir armonika“, – šypsosi V. Stakys.

Seniūnas sako, kad pasitiki savo jėgomis ir gebėjimais, todėl įsitikinęs, kad jam pavyks Jūžintų seniūniją paversti viena iš lyderiaujančių rajone. „Esu dvasiškai stiprus žmogus, darbštus, kantriai einu pasirinktu keliu, o drauge su savimi stengsiuosi vesti silpnesnius, ne taip savimi pasitikinčius. Tik, aišku, labai norėčiau, kad nereikėtų visų vesti už rankų, raginti ir tempti. Tikiuosi, kad žmonės rodys iniciatyvas, dalinsis idėjomis. Tokį iniciatyvumą labai remsiu“, – žada naujasis Jūžintų seniūnas V. Stakys.

Projektą iš dalies remia

Prie Dirdų

3
Rašyti komentarą

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AdomasKazkasRita Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Adomas
Adomas

Labai gražiai kalba, gerai, kad turi daug minčių- sekmės jam. Bet ar nesigaus, kad po kelių metų kitas taip pat ras „daug nepadarytų darbų“? Norai ne visda pildosi- visur trūksta pinigų. O entuziazmu ne viską galima pasiekti.

Kazkas
Kazkas

Saunu. Tikiuosi jog nuo kalbu pereisit prie realiu darbu.

Sekmes,
Juzintiskis

Rita
Rita

Jūžintai labai gražiai tvarkomas miestelis.bet dėl to ir krenta į akis už autobusų stotelės apleistas ir piktžolėmis apaugęs plotas su negyvenamu namu bei apleisti buvusieji kultūros namai (buvusi klebonija) pačiame centre su netvarkoma aplinka. Gal seniūnija ir paragintų tų plotų ir pastatų kažkur esančius savininkus tvarkyti savo valdas priminimais ar baudomis?