blank
Praėjusiais metais, nors šventės metu oro sąlygos buvo prastos, susirinko nemažas būrys pabėgioti panorusių žmonių. Bėgimas „Dvaro mylia“ vyks antrąkart ir tikimasi, kad jis taps tradiciniu renginiu. Redakcijos archyvo nuotr.

Apdovanojimas už indėlį miestui ir šaliai

Rokiškio miesto 521-ojo gimtadienio šventiniame minėjime apdovanojami krašto Garbės piliečiai. Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė kultūrai Janina Komkienė pasakojo, kada suteikiamas šis garbingas apdovanojimas.

 „Garbės piliečio apdovanojimai nėra tradicinis miesto gimtadienio renginys. Rajonui nusipelnę asmenys apdovanojami ir Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, Kovo 11-osios – Nepriklausomybės atkūrimo dienos, Liepos 6-osios – Valstybės dienos – progomis. Atskirais atvejais apdovanojimai gali būti teikiami ir kitu laiku. Kandidatus šiam garbingam apdovanojimui  siūlo visuomeninės, kultūros, meno, mokslo, sporto ar kitos organizacijos. Kandidatūras svarsto rajono savivaldybės apdovanojimų komisija ir teikia siūlymus savivaldybės tarybai“, – pasakojo J. Komkienė.

Apdovanojimai asmeniui skiriami pagal tam tikrus kriterijus. „Už ypatingus nuopelnus bei pastangas ir išskirtinį indėlį į Rokiškio krašto mokslo, švietimo, kultūros, meno, sporto, ekonomikos, socialinio vystymo, krašto apsaugos ir kitas sritis“, – teigė J. Komkienė.

„Šiemet, kaip ir visada, renkant Garbės pilietį buvo atsižvelgta į minėtus kriterijus. Už mokytojo autoriteto, švietėjo, visuomenininko pavyzdį Lietuvai, už daugiau nei du dešimtmečius lietuvybės puoselėjimą Karaliaučiaus krašte, už savo lėšomis leistą laikraštį „Naujoji aušra“, už ilgametę lietuvybės, patriotizmo ir pilietiškumo sklaidą rokiškėnams ir svarų indėlį į Rokiškio krašto kultūrinį gyvenimą Rokiškio krašto garbės piliečio vardas suteiktas mokytojai Vandai Vasiliauskienei Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo proga“, – pasakojo J. Komkienė.

Gerai pažįstamos vietos

„Miesto šventė tradiciškai vyks gerai pažįstamose vietose – Nepriklausomybės, Krašto muziejaus aikštėse, Tyzenhauzų alėjoje, Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje, Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje, Kultūros centre“, – teigė Kultūros centro kultūrinės veiklos ir komunikacijos vadybininkė Audronė Telšinskienė.

Šventės metu vyks tradiciniais tampantys renginiai, be kurių miesto gimtadienis neįsivaizduojamas. Tarp jų – įdomios parodos Krašto muziejuje, įvairiaspalvis tautodailininkų podiumas Krašto muziejaus aikštėje, XVI langinių tapymo plenero darbų paroda.

Bibliotekoje – tradicinių renginių gausa

J. Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės pavaduotoja Daiva Vilkickienė pasakojo apie įstaigos kuruojamus renginius miesto gimtadienio šventėje. Daugelis jų – ilgamečiai, išlaikę tradicijas, nors ir pakoreguoti koronaviruso.

„XXIV Aukštaitijos regiono lėlių teatrų festivalis „Kai atgyja lėlės“. Jis rengiamas 24-ąjį kartą. Tai rodo, kad mažųjų rajono gyventojų yra mėgstamas ir laukiamas. Nors paprastai šis renginys vyksta birželio pradžioje, šiais metais dėl karantino atkeltas į rugsėjo mėnesį. Kitas mūsų kuruojamas renginys – Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos metų nominacijų įteikimo iškilmės. Jis vyksta kiekvienais metais balandžio mėnesį per Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę skirtingose Lietuvos bibliotekose. Šiais metais rengiamas Rokiškyje ir taip pat atkeltas dėl karantino“, – apie tradicinius, bet koronaviruso pakoreguotus renginius kalbėjo D. Vilkickienė.

Tarp kasmetinių dalyvių – ir naujokai

Tam, kad susiformuotų tradicija, kiekviena idėja turi būti įgyvendinta pirmą kartą. Šiemet Tyzenhauzų alėja pavirs Turizmo alėja, kurioje šeimininkaus Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras (TTAIKC). „Šie metai bus pirmieji, kai centras dalyvaus miesto šventėje. Su šia naujove ateina ir dar viena – Turizmo alėja. Jei idėja pavyks, pasitvirtins, organizuosime ir kitais metais, taip skatindami vietinį turizmą“, – pasakojo TTAIKC specialistė turizmui Paulina Lašaitė.

Kas ta Turizmo alėja? „Į ją kviečiame turizmo informacijos centrus iš įvairiausių miestų, kad jie pristatytų savo kraštą: lankytinas vietas, pramogas, kulinarinį paveldą, tradicinius renginius ir daugelį kitų dalykų. Na, o žmones raginsime ateiti į Turizmo alėją praturtinti savo žinių, o gal iš naujo susipažinti su turistinėmis vietovėmis ir susiplanuoti kelionę šiems ar kitiems metams“, – pasakojo P. Lašaitė.

Specialistė dar negalėjo pasakyti tikslaus turizmo informacijos centrų, dalyvausiančių Rokiškio miesto gimtadienio šventėje, skaičiaus, nes registracija nebuvo pasibaigusi.

Daugiau naujienų – daugiau pasirinkimo

Šventėje bus renginių, vykstančių pagal bibliotekos parengtus projektus ir planus, taip pat rengiamų Kunigo švietėjo Jono Katelės labdaros ir paramos fondo iniciatyva.

„PASINESUSIKALBĖJIMAI – muzikinis poezijos duetas, kurį sudaro aktorė Aldona Vilutytė ir autorinių dainų atlikėjas Andrius Zalieska-Zala. Fotomenininko Mindaugo Norkaus fotografijų parodos „Akimirkos“ uždarymas. Albumo „Tėvo Stanislovo palikimas: siuvinėtų liturginių rūbų rinkinys“ ir Liberto Klimkos knygos „Užkopus į varpų bokštą“, – pasakojo D. Vilkickienė.

Tikimasi, kad šie renginiai, sulaukę žmonių susidomėjimo, virs gražia tradicija, kasmet sugrįžtančia į Rokiškį.

Pirmą kartą tokia išskirtinė

Šių metų Rokiškio gimtadienio šventės išskirtinumas tas, kad ji bus lydima koronaviruso grėsmės. Renginių suplanuota kaip ir kasmet – įvairiam skoniui ir pagal kiekvieno pomėgius, tačiau bus stengiamasi išvengti didelio žmonių srauto vienoje vietoje. Tai pirma tokia miesto šventė, kurios tikslas – nesiburti vienoje vietoje, judėti, keliauti ir važiuoti į skirtingus miesto gimtadienio taškus.

Šiųmetės šventės programos lankstinukai taip pat išskirtiniai, mat juose prašoma švęsti atsakingai, paisyti rekomendacijų, rūpintis visų saugumu. Taigi miesto šventė sugrįžta, bet pirmą kartą su reikalavimu jos metu dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines kaukes.

Šventinis bėgimas, viliamasi, taps tradiciniu

Šventės metu vyks ir bėgimas „Dvaro mylia“, kuris, tikimasi, taps gražia tradicija. „Praėjusiais metais, nors šventės metu oro sąlygos buvo prastos, susirinko nemažas būrys pabėgioti panorusių žmonių. Bėgimas „Dvaro mylia“ vyks antrąkart ir galvojame, kad jis taps tradiciniu renginiu. Šiųmetis bėgimas, atsižvelgiant į prognozuojamą orą šventės metu, bus rengiamas Nepriklausomybės aikštėje, bėgimo dalyviai turės įveikti beveik 500 metrų“, – apie pasakojo Rokiškio kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pavaduotojas Edmundas Ščiuplys ir priminė, kad varžybų dieną registruojantis bėgimui rekomenduojama dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes.

Rugsėjo 19 d. 11 val. prasidės dalyvių registracija. Nugalėtojų laukia prizai prizai.

Renginių lankytojams primename, kad švęsti reikės itin atsakingai – laikytis visų rekomendacijų ir rūpintis savo bei aplinkinių saugumu. Laikantis Vyriausybės reikalavimų, visuose renginiuose, tiek atviruose, tiek uždaruose, šventės dalyviai turės dėvėti apsaugines kaukes bei laikytis saugaus atstumo.

Atkreipiame dėmesį, kad  į didžiuosius miesto šventės renginius, vadovaujantis Vyriausybės priimtu sprendimu, nuo rugsėjo 1 dienos vykdoma  dalyvių registracija užpildant elektroninę anketą. Registracija, esant būtinybei, sudarys galimybes būti pirmam informuotam apie atsiradusią COVID-19 viruso grėsmę ir būtiną apsisaugojimą. Anketa  aktyvi nuo rugsėjo 14 dienos.

Anketą rasite ČIA

Projektą iš dalies remia:

blank

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments