blank

Rugpjūčio 6–7 dienomis Rokiškio ir Zarasų apylinkėse vyks „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybos. Jau penktą kartą organizuojamas ralis šiemet vėl suburs greičiausius Lietuvos lenktynininkus, o jiems pirštinę mesti ketina ir keletas greitų ekipažų iš užsienio. Savo mintimis prieš ralio varžybas pasidalijo „Agrorodeo“ ekipos pilotas Vaidotas Žala, kuris tikina, kad Rokiškyje veikiausiai laukia tokio paties įtempto siužeto trileris, kokį buvo galima stebėti Viekšniuose.

Gali būti, kad baigiasi tie laikai, kai Vaidotas Žala su Andriumi Malnieku ralio varžybas laimėdavo nepadoriu skirtumu prieš varžovus. Kad „Agrorodeo“ duetui šį sezoną gali būti ne taip lengva, puikiai iliustravo Viekšniuose vykusio Lietuvos ralio čempionato etapas. Dešimčių sekundžių ar net minučių persvaromis įpratęs laimėti Vaidotas Žala šįkart pergalę išplėšė vos 5,9 sek. pranašumu prieš Martyną Samsoną.

Vaidotas Žala svarstė, kad viena iš tokio galutinio rezultato Viekšniuose priežasčių – labai greiti ruožai su daug tiesių atkarpų, kuriose negali nei daug laimėti, nei daug pralošti. Tačiau Vaidoto Žalos teigimu, didžiausią įtaką tokiai galutinei rikiuotei padarė sparčiu žingsniu progresuojantys varžovai, todėl šiais metais „Agrorodeo“ pilotas jau niekur nesitiki laimėti be konkurencijos. „Panašu, kad Rokiškyje konkurencija neturėtų būti mažesnė nei Viekšniuose. Ar skirtumai bus tokie patys maži, sunku pasakyti. Bet aš jau dabar matau, kad tiek Martynas, tiek Vladas ar Valerijus bus labai netoli. Praėjo tie laikai, kai ralio pabaigoje turėdavome minutės ar dviejų persvarą. Dabar turime praktiškai šešis greitus ekipažus, kurie gali iššauti ne tik į trejetuką, bet ir greičio ruožą laimėti. Šešetukas – labai stiprus, o žinant Audrių Gimžauską, tai jis į Rokiškį dar ir kitų „velnių“ užkvies, kad mums nebūtų lengva“, – kalbėjo Vaidotas Žala.

Vaidotas Žala tikina, kad jam „Samsonas Rally Rokiškis“ greičio ruožai ir tinka, ir patinka. Pasak lenktynininko, šis kraštas pasižymi ne tik įdomios konfigūracijos keliais, kuriuose lenktyniaujant nėra kada atsipūsti, bet ir gera danga. „Rokiškyje tikrai yra techniškų greičio ruožų, kurie man „limpa“. Gruntas – klasikinis žvyras, ir jis man palankus. Žinau, kaip jame elgtis, kaip įvažiuoti, išvažiuoti. Man čia viskas aišku, ir visi greičio ruožai savo danga yra panašūs. Galbūt specifiniai miško kilometrai, ypač jei palyja. Bet šis ralis jau penktas, tad žinau, ko tikėtis, ką daryti. Tvirtai žinau, kad šiemet nebus lengva“, – tikino Vaidotas Žala.

Vaidotas Žala „Samsonas Rally Rokiškis“ varžybas yra laimėjęs du kartus – 2018-aisiais ir 2019-aisiais metais. Pirmame ralyje 2017-aisiais triumfavo Janis Vorobjovs, o praėjusiais metais čia pergalę šventė Nikolajus Gryazinas.

„Samsonas Rally Rokiškis“ organizatorių inform.

blank
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments