Lietuvos sambo pradininkas kraštietis P. Eigminas (1936-2006) gerai pažįstamas Obelių krašto bendruomenei. Gabus jaunuolis, baigęs tuometinę Obelių vidurinę mokyklą, mokslų tęsti išvyko į Vilnių. Studijuodamas Vilniaus universitete ekonomikos mokslus, susidomėjo sambo. Tapo šios sporto šakos čempionu, vėliau – sambo treneriu, išugdė būrį sportininkų. P. Eigminas vienas iš pirmųjų aktyviai įsitraukė į Atgimimo veiklą, dalyvavo kuriant Lietuvos tautinį olimpinį komitetą, buvo aktyvus nepriklausomybės šalininkas. Jis sukaupė gausybę relikvijų, liudijančių sambo sportininkų veiklą Lietuvoje. Ši kolekcija po P. Eigmino mirties jo auklėtinių ir bendražygių rūpesčiu saugoma Laisvės kovų istorijos muziejuje Obeliuose.

Tarptautiniai dr. P. Eigmino sambo turnyrai organizuojami nuo 2006 m. Į kraštiečio atminimo garsinimo veiklą įsitraukė ir Obelių muziejininkai, nes, bendraudami ir rinkdami medžiagą apie šią asmenybę, supratome, koks jis buvo brangus aplinkiniams. Per dešimtį bendrystės metų su Sambo federacija atlikome didžiulį darbą ieškant naujų veiklos formų. Parodos, susitikimai tėviškėje, galimybė Rokiškio krašto moksleiviams dalyvauti dr. P. Eigmino vardo sambo varžybose – tai tik dalis veiklų.

Šeštadienį tarptautinio sambo turnyro metu pristatysime talentingo fotomenininko kraštiečio Liudo Masio fotografijų parodą „Pranciškus Eigminas – bendražygiai, auklėtiniai, tęsėjai“. Joje išvysime fotomenininko užfiksuotas asmenybes, su kuriomis artimai bendravo mūsų kraštietis ar mokė sambo imtynių paslapčių. Užfiksavome ir tęsėjus – jaunosios kartos atstovus.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie