Orinta Kreizaitė (dešinėje) paskutinėse sezono varžybos garsiai trinktelėjo durimis – tapo Europos čempionato prizininke. O. Kreizaitės archyvo nuotr.

Varžybų metu – stresas

Visą gegužę įtemptai dalyvavusi kultūrizmo ir kūno rengybos varžybose rokiškėnė Orinta Kreizaitė skambiai pabaigė šių metų sportinį sezoną – Anglijos kultūrizmo čempionate sporto modelio kategorijoje iškovojo bronzos medalį.

Šiuo metu Orinta šypsosi, tačiau prieš varžybas būta nemažai streso. „Prieš registraciją susipažinome su Pasaulio kultūrizmo federacijos prezidentu. Šis pasiteiravo, kokioje kategorijoje varžysiuosi, ir labai nustebo sužinojęs, jo bikinio. Jo veidas persimainė ir paprašė pasirodyti, kaip atrodau. Teišgirdau: „Mergaite, jei tu užlipsi ant scenos šioje kategorijoje, kitos moterys tave „suvalgys“. Šioje kategorijoje būtina didelė krūtinė, nėra akcentuojamas kūno formų ryškumas. O aš turiu per daug ryškaus raumenyno. Mane apėmė panika. Jau esu užsiregistravusi… Taigi mano gera forma lėmė pralaimėjimą bikinio kategorijoje…“ – prisiminė Orinta.

Federacijos prezidentas O. Kreizaitei pasiūlė dalyvauti sporto modelio kategorijoje. Tačiau Orintos turėta apranga visiškai tam netiko. Teko paskutinę akimirką apsipirkinėti. „Surizikavau ir užsiregistravau į sporto modelio kategoriją. Kitą dieną turėjau ilsėtis, tačiau išlėkiau apsipirkti. Teko įsigyti tinkamus šortus, liemenę, sportinę avalynę“, – pasakojo Orinta.

Varžybų dieną jos laukė nauji iššūkiai. „Kai pamačiau konkurentes, buvo daug baimės. Visos didelės, masyvios… o aš smulki. Galvojau, tai ne mano kategorija, nes Slovakijoje nepatekau į prizinę vietą. Vienu metu maniau apskritai nelipsianti ant scenos, nes stiprios konkurentės iš visos Europos. Tačiau pirmieji žingsniai scenoje viską pakeitė. Jaučiausi savo vietoje, švytėjau ir nenorėjau nulipti. Viską vainikavo trečioji vieta“, – džiaugėsi atletė.

Anot jos, sportinis sezonas baigtas, laukia poilsis ir nauji tikslai. „Supratau, kad jau išaugau iš bikinio kategorijos. Apsistosiu ties sporto modelio kategorija arba nersiu į fitnesą“, – sakė O. Kreizaitė.

Kraštiečio ir kaimynų triumfas

Be O. Kreizaitės, Lietuvos rinktinėje sunkaus darbo rezultatus demonstravo kraštietis Darius Narbutas, šiuo metu gyvenantis Kaune. Atletas vyrų kultūrizmo rungtyje užėmė aukštą ketvirtąją vietą.

Lietuviai į namus grįžo su dviem aukso medaliais. Pasvalietis Redas Pociūnas užėmė pirmąją vietą vyrų fitneso rungtyje ir gavo profesionalo kortą. Vilnietis Nerijus Bružas „Extreme Body“ kategorijoje taip pat džiaugėsi aukščiausia vieta ir pasirinko sportinę karjerą tęsti aukštesniame lygyje – laimėjo profesionalo kortą.

Puikiai sekėsi ir mūsų kaimynams kupiškėnams: Martynas Pakalnis vyrų kultūrizmo kategorijoje užėmė penktąją vietą, o Jolita Grigienė džiaugėsi antrąja vieta sporto modelio kategorijoje (per 35 metų).

Šalies rinktinės vedlys buvo taip pat kupiškėnas – Lietuvos kultūrizmo ir fitneso federacijos prezidentas, treneris Modestas Puišė.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie