blank
Savaitgalį Marius Vasiliauskas (pirmas automobilis) vėl prisiminė, kaip slysti šonu. A. Lauciaus nuotr.

Padidintas galingumas

M. Vasiliauskas „Gimtajam…“ papasakojo, kas šiuo metu vyksta jo garaže. „Pernai rudenį į dirbtuves pagaliau parsivežiau savo sportinį BMW. Jo kėbulas buvo visiškai išardytas ir dvejus metus sandėliuotas garaže. Užsibrėžiau tikslą BMW pagaliau prikelti naujam gyvenimui. Prasidėjo konstravimo darbai – perdažytas variklio skyrius ir salonas, sumontuota atnaujinta važiuoklė, pagaminta ir sumontuota naši kuro sistema, atnaujinta salono saugumo įranga. Daugiausia laiko kainavo didesnės galios sprendimas – sumontuotas 2,8 l BMW variklis, kuris iš atmosferinio buvo paverstas „turbo“. Automobilio galingumas padidintas iki 363 Ag. Nuo šiol jis varomas etanoliu (E85), todėl atlikus keletą modifikacijų galingumą galima būtų kilstelti iki +400 Ag, tačiau kol kas nėra tikslo tai daryti – automobilis labai greitas. Pirmiausia reikia išmokti suvaldyti turimą galią. BMW paruošimo darbai nuo tuščio kėbulo iki važiuojančio tęsėsi apie 10 mėn.“, – garažo užkulisius pasakojo Marius.

Rezultatas nudžiugino

Praėjusį savaitgalį M. Vasiliauskas dalyvavo pirmose varžybose po dvejų metų pertraukos. Kuršėnų autodrome vyko „Automotive.lt Drift Camp“ reginys (Lietuvos „Street“ ir „Semi-Pro“ lygų etapas). „Pagaliau išbandžiau tiek savo jėgas, tiek automobilio potencialą. Iškovota 11 vieta kvalifikacijoje (iš 44 stipriausių „Semi-Pro“ drifto pilotų). Apsidžiaugiau, nes man atrodė, kad treniruočių važiavimai buvo kur kas geresni nei kvalifikaciniai, tačiau rezultatas parodė, jog vis dar prisimenu, kaip reikia valdyti automobilį trasoje. Poriniuose važiavimuose, deja, teko nusileisti varžovui, tačiau dėl to visai nesikrimtau – visgi per dvejus metus kolegos sportininkai smarkiai patobulėjo.

Kadangi praleidau daugumą varžybų,  metinės sezono įskaitos tikėtis neverta, todėl šiuos metus skirsiu automobilio „prisijaukinimui“, t. y. treniruotis, treniruotis ir dar kartą treniruotis. Jei klostysis sėkmingai, didžiausias šių metų iššūkis bus „Autoplius Uphill Drift“ varžybos, kuriose pradedama slysti pasiekus 140–160 km/h greitį, o tai yra profesionalų lygos teritorija“, – apie artimiausius planus kalbėjo Marius.

LAUKSVA
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments